کد خبر: 798893 A

روش های مدیریت مصرف برق اثربخش و قابل اندازه گیری برای عبور از پیک تابستان در صنعت برق نهادینه شد.

 به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مصطفی رجبی مشهدی با تقدیر از همکاری مشترکان برق که باعث گذر موفق و بدون خاموشی از پیک برق شد اظهارداشت: امسال پیش بینی ها نشانگر آن بود که مصرف برق به بیش از 61 هزار مگاوات خواهد رسید.

رجبی مشهدی اضافه کرد: این درحالی است که تاکنون بیشترین میزان مصرف برق ثبت شده در تابستان امسال به   ۵۷ هزار و ۶۸۱ مگاوات رسید که با پیش بینی های قبلی فاصله 3 هزار و 300 مگاواتی را نشان می دهد.

عضو هیات مدیر و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر با بیان اینکه  بالغ بر 3300 مگاوات صرفه جویی صورت گرفته تنها با همکاری مشترکان برق در سراسر کشور میسر شده است، خاطرنشان کرد: این میزان صرفه جویی صورت گرفته قابل تقدیر است.

رجبی مشهدی با بیان این که میزان پیک در تابستان امسال نسبت به سال گذشته حدود یک درصد رشد داشت خاطرنشان کرد: میزان رشد مصرف طی ۱۰ سال قبل حدود ۴.۷ درصد رشد و در ۴۰ سال بعد از انقلاب ۷.۲ بوده است.

وی درعین حال با اشاره به این که کاهش رشد مصرف نشان دهنده این است که اقدامات مدیریت مصرف توسط مشترکان به خوبی جواب داده است، اضافه کرد: فعالیت های مدیریت مصرف در حوزه برق تشویق محور است چرا که نرخ برق  به گونه ای نیست که مشترکان برق برای کاهش مصرف برق انگیزه لازم را داشته باشند.

سخنگوی صنعت برق همچنین درباره ظرفیت های احداث شده در بخش نیروگاهی نیز گفت: در سال جاری  ۳۳۰۰ مگاوات به توان تولید نیروگاه های کشور افزوده شد که این میزان یا از طریق احداث ظرفیت جدید نیروگاهی یا از طریق افزایش توان قابل تولید واحدهای موجود محقق شد.

رجبی مشهدی درعین حال خاطرنشان کرد:  نیروگاه‌های برق آبی به لطف بارش های ابتدای سال ۴۵۰۰ مگاوات تولید بیشتری نسبت به سال قبل داشته‌اند.

انقلاب برق صرفه جویی صنعت معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر