کد خبر: 798445 A

با حضور وزیر نیرو انجام شد؛

در سفر وزیر نیرو به استان خراسان‌جنوبی، نیروگاه هفت مگاواتی سربیشه در زمینی به مساحت بالغ‌ بر ۱۴ هکتار افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، سرپرست نیروگاه هفت مگاواتی سربیشه گفت: این نیروگاه با بکارگیری نیروهای متخصص بومی و تجهیزات به‌روز دنیا توسط شرکت آذرباد پردیس پامچال و سرمایه گذاران چینی با هزینه‌ای افزون بر ۶.۵ میلیون یورو و در مدت زمان شش ماه احداث شده است.

حامد سداد با بیان اینکه تیرماه امسال نیروگاه به شبکه سراسری برق کشور متصل شد، افزود: بیشترین میزان تولید برق نیروگاه‌های خورشیدی همزمان با اوج تقاضای مصرف برق کشور در فصل تابستان صورت گرفت.

سداد تصریح کرد: این نیروگاه با تولید بیش از ۱۲ گیگاوات ساعت انرژی به‌طور سالیانه ضمن کمک به تامین این تقاضا در ساعات پیک شبکه سراسری قادر است مصرف سوخت‌های فسیلی را به میزان حدود ۴ میلیون مترمکعب کاهش دهد.

وی ادامه داد: همچنین در فرآیند تولید برق کشور موجب صرفه جویی ۳ میلیون لیتری مصرف آب در سال و مانع از انتشار حدود ۱۰ هزار تن گازهای گلخانه‌ای می‌شود.

سرپرست نیروگاه هفت مگاواتی سربیشه خاطرنشان کرد: میزان اشتغال ایجاد شده در زمان ساخت این نیروگاه ۳۰۰ نفر به‌طور مستقیم و ۵۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم بوده و بیش از ۲۰ نفر هنگام بهره‌برداری در این نیروگاه مشغول به‌کار می‌شوند.

سداد اظهار کرد: در راستای توسعه صنعت انرژی‌های تجدیدپذیر این مجموعه، ساخت یک نیروگاه ۱۰ مگاواتی دیگر در مجاورت پروژه فعلی در دستور کار قرار دارد که در مرحله اخذ مجوزها و طراحی است.

 

خراسان جنوبی نیروگاه خورشیدی سربیشه رضا اردکانیان سربیشه در خراسان جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر