سرخط خبرها:
کد خبر: 798322 A

معاون اول رئیس جمهور عنوان کرد:

معاون اول رئیس جمهور گفت: اگر به دنبال تاب‌آوری مسائل کشور هستیم، حتما یکی از کانون‌های اصلی تاب‌آوری اقتصادی روستاها و مناطق عشایری هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستایی و عشایر با بیان اینکه خوشبختانه اقدامات وسیعی انجام گرفته تا کسب و کار در روستاها رونق پیدا کند، ‌اظهار کرد: تامین مسائل رفاهی روستاها از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که موجب می‌شود روستاییان در روستاها بمانند و به حاشیه شهرها نیایند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه روستاییان باید از نظر اقتصادی امکان زندگی در روستاها را داشته باشند، افزود: در برنامه‌های دولت یکی از سیاست‌های مهم ‌این است که ما اقداماتی را انجام دهیم که روستاییان در روستاها بمانند و به تولید بپردازند و به حاشیه شهرها نیایند.

وی گفت: توجه به روستاها و مناطق عشایری کشور جزو مهمترین سیاست‌های دولت است که در تمام برنامه‌های خود آن را مد نظر قرار می‌دهد.

جهانگیری با اشاره به اهمیت روستاها در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: تامین امنیت غذایی که یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است، جزو مهمترین سیاست‌های دولت به شمار می‌رود که در آن توجه به روستاها مورد تاکید است.

معاون اول رئیس جمهور روستاها را کانون اصلی داخل کشور دانست و گفت: روستاها در زمینه تولید مواد غذایی که جزو مهمترین نیازهای هر کشور است، از اهمیت زیادی در سیاست‌گذاری‌ها در تمام کشورها برخوردار هستند.

جهانگیری افزود: بخش اصلی تولیدات روستایی تامین مواد غذایی کشور است که جزو سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا چهارمین نمایشگاه توانمندیهای روستایی و عشایر با هدف ارائه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های روستاییان و عشایر و همچنین عرضه غذاهای محلی و صنایع دستی از 24 الی 27 مرداد ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

اقتصاد مقاومتی رئیس جمهور مد معاون اول رئیس جمهور جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر