کد خبر: 797683 A

مشاور عالی اتاق ایران:

مشاور عالی رییس اتاق بازرگانی ایران معتقد است که تصمیمات غلط اقتصادی سال ۹۷ نتیجه عدم مشاوره از اتاق بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمدرضا انصاری در همایش ملی تشکل های اقتصادی، راهبران توسعه درباره اهمیت تشکل‌ها گفت: اتاق قرار است مجمع تشکل‌ها باشد و هم‌اکنون بیش از 200 تشکل در آن حضور دارند که همین امر حساسیت کار اتاق ایران را بیشتر می‌کند. هیات‌رییسه اتاق به‌عنوان واسطه بین تشکل‌ها و تصمیم‌گیران اقتصادی و مجلس است.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی ایران سال‌های اخیر تصمیمات خوبی درباره تشکل‌ها گرفته که مهمترین آن رتبه‌بندی بوده هر چند خطاهایی در آن وجود دارد اما معیارهایی که براساس آنها رتبه‌بندی صورت گرفته شاخص‌هایی است که می‌تواند بیانگر توسعه در هر بخش از اقتصاد کشور باشد. هر چند امروز اتاق نمی‌داند چه حجم از اقتصاد کشور را مدیریت می‌کند و به‌تبع آن تشکل‌ها نیز از سهم خود اطلاع  ندارند.

مشاور عالی رییس اتاق بازرگانی ایران متذکر شد: ما امیدواریم امسال تشکل‌ها با همکاری اتاق، میزان اشتغال در زیرمجموعه خود و اثرگذاری و سهم خود را در اقتصاد به‌صورت دقیق مشخص کند.

وی خاطرنشان کرد:‌ تشکل‌ها معنای واقعی کار جمعی است. کسی که در تشکل حضور دارد باید منافع شخصی خود را فراموش کند و منافع صنفی و در نهایت ملی را در اولویت قرار دهد. آنها وظیفه دارند که زیرمجموعه خود را سازماندهی کنند و بین اعضا و تصمیم‌گیران اقتصادی بهترین پل باشند.

رییس انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران در پایان افزود: تشکل‌ها و در نهایت اتاق باید در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی مشارکت داده شوند، هر چند سال 97 سیاست‌گذاران نشان دادند تا چه حد نظر اتاق را در تصمیم‌های اقتصادی لحاظ می‌کنند و در نهایت دیدیم چه هزینه بالایی برای عدم گرفتن مشورت از آنها پرداخت کردند.

اتاق بازرگانی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر