کد خبر: 797658 A

علیرضا اشرف تاکید کرد:

دبیرکل اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد که تشکل‌ها بهترین رابط بین مردم و سیاست‌گذاران هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، علیرضا اشرف در دومین همایش ملی تشکل‌های اقتصادی، راهبران توسعه  با اشاره به اهمیت نظرات تشکل‌ها گفت: استفاده از نظرات کارشناسی میدانی تشکل‌ها یکی از مولفه‌های اقتصاد پایدار است. تشکل خصوصی قدرتمند که رابطه موثری با دولت داشته باشد و در تصمیم‌گیری‌های ملی شرکت کند می‌تواند کمک به‌سزایی در نقش راه اقتصادی کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: تشکل‌ها به‌دلیل حضور در بازار مصرف و تولید می‌توانند بهترین مشاوره‌ها را در حد سیاست صحیح تجاری و تولید ارایه دهند و از احتمال شکست برنامه ها جلوگیری کنند .

اشرف ادامه داد: همان‌طور که قانون‌گذار تصریح کرده که قبل از صدور هر بخشنامه آیین‌نامه نظر بخش‌خصوصی و تشکل مربوطه اخذ شود اما متاسفانه این امر صورت نمی‌گیرد و بعد از اتخاذ تصمیم تازه به تشکل مربوطه اطلاع می‌دهند. اگر ما از این پتانسیل استفاده نکنیم در نهایت دچار خسران خواهیم شد.

اشرف متذکر شد: امروز خواسته تشکل‌ها را در چند جمله می‌توان بیان کرد؛ اول اینکه دولت بیشتر از ظرف تشکل‌ها استفاده کند. دوم؛ موازی کاری‌ها در ایجاد تشکل‌ها بلای این بخش شده و انتظار داریم همه وزارتخانه‌ها به یک قانون تمکین کنند. سوم؛ اتاق قانون قبل از صدور هر بخشنامه ابتدا با تشکل‌ها هماهنگ شوند و نظر آنها گرفته شود. اینها خواسته‌های کلی تشکل‌ها است.

اتاق ایران اتاق بازرگانی ایران تشکل‌های اقتصادی علیرضا اشرف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر