کد خبر: 797578 A

در این جلسه که به ریاست آقای دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و رئیس شورای‌عالی آمار برگزار شد، مقرر شد این پیش‌نویس به عنوان یک سند ملی آماری به هیئت دولت ارسال شود تا اقدامات بعدی برای تبدیل آن به یک لایحه مشخص انجام شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از مرکز آمار ایران، در پنجاه‌ و نهمین جلسه شورای‌عالی آمار پیش‌نویس قانون آمار کشور که پیش از این توسط کمیسیون تخصصی شورای‌عالی آمار مصوب شده بود به اتفاق آرا تصویب شد. در این جلسه که به ریاست آقای دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و رئیس شورای‌عالی آمار برگزار شد، مقرر شد این پیش‌نویس به عنوان یک سند ملی آماری به هیات دولت ارسال شود تا اقدامات بعدی برای تبدیل آن به یک لایحه مشخص انجام شود.

گفتنی است مطالعات در خصوص تهیه و تدوین پیش‌نویس اولین قانون آمار کشور از دو سال پیش در قالب یک طرح پژوهشی در پژوهشکده آمار آغاز شده بود و پس از بررسی‌های کارشناسی در مرکز آمار ایران و اخذ نظرات کارشناسان و صاحبنظران این حوزه در دستور کار به کمیسیون تخصصی شورای عالی آمار قرار گرفته که در پنج جلسه مستمر در صد و نهمین جلسه کمیسیون تخصصی شورای ‌عالی آمار اصلاحات لازم اعمال و به تصویب رسیده بود که در پی آن  در جلسه، پنجاه و نهم  شورای عالی آمار نیز به اتفاق  آرا به تصویب رسید.

سازمان برنامه و بودجه قانون لایحه معاون رئیس جمهور هیئت دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر