کد خبر: 797577 A

رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای بیان کرد:

رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: با توجه به بارندگی و وضعیت خوب کشاورزی صنایع تبدیلی از ظرفیت خوبی برخوردار هستند به طوری که رب گوجه فرنگی که زمانی قیمت آن به 24 هزار تومان رسیده بود اکنون در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به قیمت 12 هزار تومان فروخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا در نشست خبری امیرخسرو فخریان رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، ظرفیت‌های توسعه و گسترش خرده‌فروشی‌های زنجیره‌ای کشور تشریح شد.

فخریان گفت: سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشورهای توسعه یافته بیش از 65 درصد بازار خرده‌فروشی است این در حالی است که مطابق برنامه ششم باید سهم این صنف از بازار ایران به 20 درصد می‌رسید که اکنون فقط 10 بازار را در اختیار دارد. ما در این حوزه ظرفیت‌های زیادی داریم و با توجه به اینکه با اعمال تحریم‌ها رقیب خارجی نداریم می‌توانیم با سرمایه‌گذاری درا ین حوزه از ظرفیت خالی آن در بازار استفاده کنیم و به میزان زیادی اشتغال‌زایی ایجاد کنیم.

مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با اشاره به افزایش تعداد شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: این فروشگاه از ابتدای سال تا به امروز 200 شعبه جدید افتتاح کرده که بیشتر آن به صورت فرانشیز بوده ما تلاش داریم که این سیستم را توسعه بدهیم و به افراد دیگر که می‌خواهند کسب و کار خودشان را داشته باشند و واحد خود را شخصا مدیریت کنند کمک کنیم که کیفیت را بالا ببرند و به آنها حتی تسهیلات و آموزش هم می‌دهیم.

وی در خصوص وضعیت تولید کالا و پخش آن در کشور بخصوص اقلام اساسی گفت: اکنون در کالاهای سوپرمارکتی هیچ کمبودی وجود ندارد و تولیدکنندگان با قدرت به فعالیت خود ادامه می‌دهند و آرامش خوبی در بخش کالاها بخصوص صنایع غذایی وجود دارد و هیچ کمبودی نداریم.

 فخریان افزود: با توجه به بارندگی و وضعیت خوب کشاورزی صنایع تبدیلی از ظرفیت خوبی برخوردار هستند به طوری که رب گوجه فرنگی که زمانی قیمت آن به 24 هزار تومان رسیده بود اکنون در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به قیمت 12 هزار تومان فروخته می‌شود.

وی در خصوص حضور این فروشگاه در بورس گفت: ما اولین فروشگاه زنجیره‌ای بودیم که سهام خود را در بورس عرضه کردیم فعالیت در بورس مستلزم شفافیت زیاد است و باید هر سه ماه سود و زیان خود را در اطلاع عموم قرار دهیم خوشبختانه عملکرد ما به گونه‌ای بوده که در روز عرضه اولیه قیمت هر سهم 1695 تومان بود و امروز صبح قیمت آن به 5780 تومان رسیده است.

وی در خصوص حضور فروشگاه‌ها زنجیره‌ و سرمایه‌گذاری آنا در خارج از کشور گفت: ما طرح‌های مطالعاتی خود را در این زمینه آغاز کردیم و با توجه به اینکه این صنعت در کشور ما تازه شکل گرفته نسبت به رقبای خارجی بسیار ضعیف هستیم پس باید در کشورهایی سرمایه‌گذاری کنیم که آنها نباشند. یکی از این کشورها عراق است که با توجه به وقوع آتش سوزی کارخانه کاله در حال بررسی شرایط جهت حضور در این کشور هستیم.

در ادامه این نشست خبری کلبخانی در خصوص اپلیکیشن‌های تحویل کالا درب منزل گفت: برای راحتی مشتریان شرکت اوکالا را راه‌اندازی کردیم که افراد می‌توانند به صورت اینترنتی کالای خود را خریداری کنند و با حداقل هزینه آن را درب منزل دریافت کنند این در حالی است که خریدهای بیش از 100 هزار تومان کاملا رایگان است. خوشبختانه این شرکت توانست در پخش کالاهای اساسی نقش مهمی را ایفا کند بخصوص در جریان بحران گوشت ما توانستیم محموله‌های تنظیم بازار را از این طریق توزیع کنیم. با فعالیت این شرکت تاکنون 150 هزار ساعت صرفه‌جویی در وقت شهروندان ، 53 هزار لیتر صرفه‌جویی در بنزین و 700 هزار کیلومتر رانندگی را حذف کردیم و در دو ماه آینده تنوع کالایی این بخش را به هشت هزار قلم خواهیم رساند.

 

سرمایه فروشگاه های زنجیره ای کشاورزی گوجه فرنگی صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر