کد خبر: 796993 A

امیدوار تجریشی:

رئیس هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران با بیان اینکه میان دانشگاه با اقتصاد و صنعت فاصله افتاده، گفت: با هم‌اندیشی و برگزاری مسابقات می‌توان صنعتگران و کارآفرینان را به سمت دانشگاه آورد.

به گزارش ایلنا، رضا امیدوار تجریشی در اختتامیه مسابقه مکانیک برتر در جمع دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه این تشکل از کارآفرینان حمایت خواهد کرد، گفت: از اساتید محترم دانشگاه می‌خواهم ارتباط میان انجمن علمی با تشکل‌های اقتصادی را تقویت کنند تا دانشجویان ضمن آشنایی، با فضای کسب و کار واقعی کشور ارتباط برقرار کنند.

6

وی ادامه داد: دانشجویان بخصوص نخبگان باید ایده‌های خودشان را به سرمایه‌گذاران معرفی کنند. قطعا دوستان و همکاران ما در خانه صنعت و معدن جوانان ایران از چنین ایده‌هایی حمایت می‌کنند.

امیدوار تجریشی تصریح کرد: هر ایده‌ای که از جانب دانشجویان بخواهد به دست سرمایه‌گذار برسد قطعا زمان خواهد برد، اما دانشجویان نیز باید بدانند در مسیر خلق ایده و تبدیل آن به ثروت، مشقاتی برای سرمایه‌گذار وجود خواهد داشت.

وی افزود: خانه صنعت و معدن جوانان ایران با سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مربوطه سند همکاری امضا کرده است و من تمام تلاش خود را برای حمایت این سازمان‌ها از دانشجویان و اختراعات مرتبط آنان خواهم کرد. در بازدیدی که اخیرا از یکی از مناطق کشورمان داشتم دستگاه‌هایی را مشاهده کردم که از رطوبت هوا آب تولید می‌کردند و تا آنجایی که اطلاع دارم دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف هم در این زمینه صاحب ایده و اختراع هستند.

امیدوار تجریشی با اشاره به اینکه خانه صنعت و معدن جوانان ایران در سراسر کشور فعال است و این تشکل با وزارت کار و سازمان‌های اقتصادی و صنعتی ارتباط خوبی دارد، گفت: دانشجویان به طرح ایده‌هایی بپردازند که صنعت و اقتصاد کشور به آنان نیاز دارد تا ما بتوانیم از شما عزیزان حمایت کنیم.

رئیس هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران تاکید کرد: متاسفانه میان دانشگاه با اقتصاد و صنعت فاصله افتاده، اما با هم‌اندیشی و برگزاری مسابقات می‌توان صنعت‌گران و کارآفرینان را به سمت دانشگاه آورد و به نظر من استارت‌آپ‌ها و همچنین تشکل‌های اقتصادی قادر به کاهش این فاصله هستند.

خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران رضا امیدوار تجریشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر