کد خبر: 796658 A

علی‌اصغر مصاحب اعلام کرد:

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: به‌زودی لایحه حمایت از کنسرسیوم های صادراتی به مجلس ارائه می‌شود.

به گزارش ‌ایلنا، علی اصغر مصاحب در نشست خبری مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران که امروز در وزارت صمت برگزار شد با اعلام این خبر، افزود: در طول چند سال اخیر رویکرد سازمان صنایع کوچک، حمایت ویژه از کنسرسیوم های صادراتی در سطح کشور بوده است و هم اکنون ۶۲ شرکت در شهرک های صنعتی و در راستای مدیریت صادرات فعال شده اند.

وی اضافه کرد: لایحه حمایت از کنسرسیوم های صادراتی با همفکری نخبگان و صاحب نظران تشکل های خصوصی و به ویژه اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران به زودی از طریق شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

مصاحب توضیح داد: براساس لایحه مذبور، شرکت های مربوطه به رسمیت شناخته می شوند و این اطمینان در بین صاحبان صنایع به وجود می آید که می توانند به صورت قانونی از خدمات این شرکت ها بهر مند شوند.

این مسئول گفت: مرکز مبادله فناوری صنایع کوچک نیز با اشتراک همکاری میان ایران و کره جنوبی و همچنین با کشور چین درحال حاضر فعال است و در راستای توسعه مبادلات فناوری به زودی ۷ گروه از ۷ واحد صنعتی برای آموزش های فناوری به کشور آلمان اعزام خواهند شد.

معاون صنایع کوچک توضیح داد: سامانه سککوک به عنوان مدل جدیدی در تامین تسهیلات فعال شده روند استفاده از منابع بانکی را مورد رصد دقیق قرار می دهد.

وی گفت: ۱۸ واحد صنعتی کوچک و متوسط در بورس پذیرفته شده اند و این اتفاق در راستای سوق دادن نیازهای مالی واحد ها از بازار پول به بازار سرمایه دارای اهمیت بالایی است و می تواند در تامین تسهیلات مورد نیاز واحدهای صنعتی هم کارگشا باشد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران علی اصغر مصاحب شهرک‌های صنعتی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر