کد خبر: 796483 A

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سیاست ما این است که هزینه ارتباطات در سبد خانوار بیش از ۲٫۵ درصد نباشد و افزایش هزینه‌ها به‌گونه‌ای مدیریت شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز با سفر به شهرستان قرچک در مراسم آیین افتتاح پروژه‌های مخابراتی و سامانه متمرکز خدمات مخابرات جنوب شرق استان تهران، با اشاره به اینکه تمایل زندگی در اطراف شهر تهران افزایش‌یافته است، گفت: وزارت ارتباطات برای توسعه ارتباطات در شهرستان‌های پرند، بهارستان، شهریار، اسلامشهر و دیگر شهرهای استان تهران برنامه ویژه‌ای در حال اجرا دارد.

وی افزود: برای پروژه‌های ارتباطی شهرهای ورامین، قرچک و پیشوا در یک سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است که پروژه‌های آن امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه صد در صد روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان قرچک به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند، گفت: تا پایان سال جاری تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار دشت ورامین به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

وی به چالش‌های ارزی و مشکلات اقتصادی کشور برای شرکت‌های مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه اشاره کرد و افزود: چالش‌های ارزی باعث شده که هزینه‌های این شرکت‌ها ۳ تا ۴ برابر شود اما درآمدهای آنان که به ریال است به‌نوعی ثابت مانده است اما در این بحران ارزی شاهد افزایش تعرفه‌های ارتباطات نبودیم.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: سیاست ما این است که هزینه ارتباطات در سبد خانوار بیش از ۲ و نیم درصد نباشد و افزایش هزینه‌ها به‌گونه‌ای مدیریت شود.

وی از طراحی و اجرای ۱۰ برنامه برای صرفه‌جویی و افزایش بهره‌وری در این بخش خبر داد و افزود: با اجرای این برنامه‌ها بخش ارتباطات فشار و ریاضت را تحمل کرد تا فشار هزینه‌ها و بحران ارزی به مردم منتقل نشود.

آذری جهرمی تصریح کرد: با همکاری اپراتورهای موبایل با یکدیگر یک سایت به‌جای ۳ سایت همراه نصب شد و از هزینه‌های تبلیغاتی ۸۰۰ میلیارد تومانی این اپراتورها نیز کاسته شد چراکه بهترین تبلیغ خدمات مناسب و ارزان‌قیمت است.

وی رومینگ را یکی دیگر از برنامه‌های صرفه‌جویی حوزه ارتباطات عنوان کرد و افزود: دولت نیز با هزینه هزار میلیارد تومانی مابه‌التفاوت نرخ سرمایه‌گذاری در این حوزه را به عهده گرفت.

وزیر ارتباطات ایجاد یکپارچگی در ساختار مخابرات را یک راهکار برای کاهش هزینه‌ها و بالا بردن کیفیت دانست و گفت: سامانه جامع متمرکز خدمات مخابراتی که امروز به بهره‌برداری رسید در همین راستا انجام شد که می‌تواند با یک مدیریت متمرکز امکان سرویس‌دهی بهتر را فراهم کند.

وی در پایان سخنان خود به مشکلات معیشتی بازنشستگان مخابرات اشاره کرد و افزود: معیشت بازنشستگان به‌اندازه معیشت خود ما اهمیت دارد و در تلاش هستیم با مدیریت هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری معیشت بازنشستگان بخش را نیز تأمین کنیم.

واگذاری نخستین پورت VDSl به خانواده یک شهید در پیشوا

بر اساس همین گزارش در ادامه این مراسم وزیر ارتباطات از طریق ویدیو کنفرانس نخستین پورت VDSL که به خانواده شهید محمود علی کاهی از روستاهای پیشوا واگذار شده بود را افتتاح کرد.

ارتباطات و فناوری اطلاعات اسلامشهر سیاست سبد خانوار بحران ارزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر