کد خبر: 796187 A

وجود پشتوانه نفتی در بندرگاه‌های چین از نفت ایران خیال این کشور را از بابت خرید نفت راحت کرده است تا از موضع قدرت با آمریکا بر سر خرید نفت صحبت کند.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، چین به دنبال بحران تجاری با آمریکا قصد دارد سهم خرید نفت خود از آمریکا را تا حدود زیادی کاهش دهد.

مطابق گزارشات خطوط حمل و نقل نفتی میزان خرید نفتی چین از آمریکا در ماه می به میزان ۲۴۷ هزار بشکه در روز بوده است که آنچه به صورت غیر رسمی از چین به گوش می‌رسد این کشور در صورت بالا گرفتن تنش اقتصادی با آمریکا واردات نفت از ایالات متحده را به تعلیق در خواهد آورد.

این در حالی است که به گفته کارشناسان، صادرات نفت ایران به چین بین ماه‌های ژانویه تا می به میزان ۱۲ تا ۱۴ میلیون بشکه بوده است؛ میزانی که کارشناسان نفتی معتقدند بر قیمت نفت تاثیر خواهد گذاشت.

پیش از این این کارشناسان اظهار کرده بودند که ۲۰ میلیون بشکه نفت دیگر ایران در مسیر چین است که به همین منوال در انبار ذخیره خواهد شد.

وجود پشتوانه نفتی در بندرگاه های چین از نفت ایران خیال این کشور را از بابت خرید نفت راحت خواهد کرد به طوری که چین عدم واردات نفت از آمریکا را می‌تواند به عنوان اهرم فشاری در مذاکرات خود با ایالات متحده در نظر بگیرد.

ایالات متحده ایران چین قیمت نفت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر