کد خبر: 795396 A

شریعتمداری در جمع مدیران بانک توسعه تعاون:

وزیر کار گفت: بانک توسعه تعاون به‌عنوان یک ظرفیت اساسی برای بخش تعاون برای تأمین مالی مورد نیاز طرح‌های اقتصادی است.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری که به مناسبت دهمین سالگرد تأسیس بانک توسعه تعاون در جلسه شورای اداری مدیران این بانک حضوریافته بود ضمن تبریک سال روز تأسیس بانک گفت: تعاون به عنوان یک نعمت بسیار شایسته و یک فرصت بی‌بدیل و به‌عنوان عدالت محورترین روش اجتماعی و اقتصادی است که می‌تواند در حل مشکلات کشور و در شرایط سخت تحریم ظالمانه در قالب راهکار اساسی و یک اکسیر شفابخش مدنظر قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بانک توسعه تعاون را به عنوان یک ظرفیت اساسی برای بخش تعاون برای تأمین مالی موردنیاز طرح‌های اقتصادی قلمداد کرد و در این باره گفت: در کنار بانک توسعه تعاون سایر ظرفیت‌های اثربخش از جمله صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون، معاونت اشتغال و کارآفرینی و معاونت تعاون یک زنجیره خدمات‌رسانی و یک قابلیت مناسب برای هم‌افزایی و سینرژی مطلوب برای توسعه و حمایت از بخش تعاون به‌حساب می‌آید.

وزیر کار ضمن تقدیر از فعالیت سه ساله اخیر بانک و رشد مناسب در شاخص‌های عملکردی که باعث بروز ظرفیت و توانمندی بهتر و بیشتر این بانک شده، گفت: یکی از پارامترها و مؤلفه‌های سنجش توفیق و عدم توفیق بانک تخصیص تسهیلات هدفمند برای توسعه بخش تعاون است و لازم است نتیجه و ثمره فعالیت بانک توسعه تعاون در سطح شهرستان‌ها، استان‌ها و کشور در جهت کمک به توسعه ملی و اقتصاد ملی و تقویت و توسعه بخش تعاون مشخص و متمایز باشد.

وی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل و مزیت‌های نسبی در سطح استان‌ها گفت: با شناخت صحیح از قابلیت‌ها و مزیت‌ها می‌توان آن را در جهت توسعه تعاون به حرکت درآورد تا از این طریق بتوان سهم بخش تعاون را با کمک بانک توسعه تعاون افزایش داد.

شریعتمداری گفت: رویکرد اعتباری بانک باید برای کمک به رونق تولید، توسعه بخش تعاون و بنگاه‌های کوچک و متوسط و در صورت ضرورت، طرح‌های بزرگ برای ایجاد ارزش‌افزوده صورت گیرد تا تسهیلات اعتباری هدفمند بانک علاوه بر کمک به اشتغال‌آفرینی، توسعه و اثربخشی در تخصیص اعتباری با بازدهی لازم به چرخه بانک بازگردد.

وی  با تاکید بر اجرای اصول حاکمیتی مطلوب اظهار داشت: نظام پاسخگویی شفاف، شایسته‌سالاری، رعایت کرامت انسانی و تکریم ارباب رجوع، تسهیل و تسریع در خدمات‌رسانی، جلب و جذب رضایتمندی مردم توام با کیفی سازی خدمات به مشتریان و مردم لازمه فعالیت همه کسب‌وکارها از جمله کسب‌وکار بانکی می‌باشد.

وی پرهیز از تبعیض جنسیتی و قومی را تاکید و در این باره گفت: رویکرد شایسته‌سالاری و بهره‌گیری از افراد جوان، خلاق، متعهد، متخصص و دلسوز می‌تواند مهمترین مزیت رقابتی همه سازمان در عصر حاضر تلقی گردد.

وزیر تعاون، کار و  رفاه اجتماعی تکریم ارباب رجوع و رعایت حال مراجعه‌کنندگان و احترام گذاشتن به مردم توام با پیگری برای اجرای مقررات با رویکرد تسهیل و تسریع‌بخشی و ساده‌کردن مقررات را یکی از اصول و موارد مهم در حاکمیت مطلوب تلقی کرد و در این باره گفت: لازم است برای جلب اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی فعالیت بانک مبتنی بر رعایت اصول اخلاقی و حرفه‌ای و عمل‌گرایی باشد.

شریعتمداری با تاکید مجدد بر اینکه افزایش توان بانک مستلزم تزریق سرمایه مناسب و بهینه است، گفت: موضوع افزایش سرمایه بانک به‌جدیت دنبال خواهد شد و به‌صورت صددرصدی از برنامه بانک برای تحقق و اجرای آن حمایت خواهیم کرد.

ژوی با توجه به نیاز اقشار مختلف به تسهیلات اعتباری را مستلزم رویکرد منطقی برای تأمین منابع مالی خرد یادکرد و در این باره نقش بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون را مؤثر قلمداد کرد.

محمد شریعتمداری‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر