کد خبر: 795207 A

معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: از ۱۲۲ میلیون تن محصول تولید کشور حدود ۵۰ میلیون تن محصولات باغی، گلخانه ای و سبزی و صیفی است.

به گزارش ایلنا و به نقل از  وزارت جهاد کشاورزی، مهندس محمدعلی طهماسبی امروز سه شنبه در چهارمین جشنواره معرفی ارقام گیاهی افزود: امسال ۲۳ میلیون تن محصول باغی و گلخانه ای و ۲۸ تا ۳۰ میلیون تن سبزی و صیفی در فضای باز تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد: در شرایط تحریم، بخش کشاورزی نسبت به سایر بخش های صنعت و خدمات وضعیت خوبی دارد هر چند که باغبانی همواره با فراز و نشیب های زیادی مواجه بوده است.

طهماسبی با بیان این که ایران نمایشگاهی از محصولات باغبانی است، تصریح کرد: سلسله جبال البرز و زاگرس موجب شده حدود ۴۰۰ اقلیم خرد و بزرگ در کشور داشته باشیم و استعدادهایی نظیر خاک، دما و آب و هوا موجب شده، کسب و کارهای پرسودی مانند تولیدات گلخانه ای و بذر در کشور داشته باشیم.

وی افزود: بذر هیبرید می تواند دارایی های زیادی را نصیب کشور کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که تلاش های زیادی در حوزه تحقیقات باغبانی در چند سال اخیر صورت گرفته است، گفت: شکل گیری موسسه تحقیقات علوم باغبانی، کارآفرینی های زیادی را در بخش کشاورزی ایجاد خواهد کرد ضمن آن که فعالیت های این موسسه می تواند با بخش کشاورزی توام شود.

وی ادامه داد: تحقیقات باغبانی می تواند با بخش خصوصی عجین شود اما در عین حال پژوهشکده سبزی و صیفی نیاز به توجه بیشتری دارد.

طهماسبی با اشاره به ساماندهی تولید نهال کشور ابراز امیدواری کرد که زنجیره باغبانی در همه محصولات تشکیل شود و مردم از آن سود ببرند.

آب و هوا بخش کشاورزی جهاد کشاورزی خاک وزارت جهاد کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر