سرخط خبرها:
کد خبر: 795099 A

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در جمع خبرنگاران:

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اظهار داشت: در سال جاری سه شناور مسافری در جزیره قشم ساخته و به کشورهای خارجی صادر شده است

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، اله مراد عفیفی‌پور در جمع خبرنگاران از افتتاح یک فروند شناور مسافری ساخت کشور خبر داد و گفت: امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی یک فروند شناور مسافری با ظرفیت 158 مسافر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه در سال جاری سه شناور مسافری در جزیره قشم ساخته و به کشورهای خارجی صادر شده است گفت: در استان هرمزگان توان ساخت شناورهای مسافری در هر سایزی وجود دارد.

مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با تاکید بر اینکه در استان هرمزگان 30 کارگاه فعال برای ساخت انواع شناور وجود دارد گفت: درحال حاضر از 30 کارگاه شناورسازی، 3 کارگاه توان ساخت شناور مسافری در سایز بزرگ را دارند.

عفیفی‌پور با یبان اینکه شناوری که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی در قشم به افتتاح می‌رسد طی 16 ماه ساخته شده است و از این پس توان ساخت انواع شناور مسافری در کشورمان را داریم و نیازی به خرید شناور در این سایت از خارج کشور نیست.

وی ادامه داد: در سال جاری صادرات شناور مسافری به قطر هم داشتیم. همچنین امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی در بندر شهید رجایی 15 دستگاه ترانس تینر تحویل می‌شود که ارزش این ماشین آلات 21 میلیون یورو بوده است و برای 320 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده است.

ایران قشم یورو بنادر هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر