سرخط خبرها:
کد خبر: 795061 A

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی:

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اظهار داشت: نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان از خط اعتباری شماره ۷ مکانیزاسیون کشاورزی از ابتدای سال جاری تا کنون جذب قطعی شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از  وزارت جهاد کشاورزی، رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پیش بینی کرد: تا پایان امسال در مجموع حدود ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ میلیارد تومان از اعتبار خط ۷ مکانیزاسیون کشاورزی جذب شود.

دکتر کامبیز عباسی درباره میزان سرمایه گذاری در حوزه ماشین های کشاورزی اظهار داشت: بیش از ۸۲۰۰ میلیارد تومان طی شش سال اخیر در این حوزه سرمایه گذاری صورت گرفته است.

وی افزود: از این ۸۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری نزدیک به ۷ هزار میلیارد تومان آن از محل تسهیلات خطوط ۷ گانه اعتباری مکانیزاسیون و مابقی آن آورده شخص و خریدهای نقدی کشاورزان بوده است.

عباسی گفت: کشاورزان عموما بخشی از ماشین های کشاورزی خود را که از قیمت بالاتری برخور دارند به صورت تسهیلات و ماشین های ارزان قیمت را به صورت نقدی خریداری می کنند.

وی تصریح کرد: به رغم وجود تحریم ها با توجه به خوداتکایی بیش از ۹۰ درصدی مکانیزاسیون کشاورزی به صنعت داخل با مشکل چندانی مواجه نیستیم، اما صنعت داخل برای ساخت بخشی از اجزا و قطعات ماشین های خود نیازمند ارز است و همراهی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این حوزه ضروری می باشد.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی افزود: این امر موجب افزایش قیمت ها و مشکلات تامین و به ویژه در حوزه خدمات پس از فروش تراکتورهای سنگین، کمباین های برداشت غلات و بخشی از ماشین های کاشت و برداشت و فناوری های نوین شده است.

وی ماشین های کشاورزی را از مهمترین نهاده های تامین امنیت غذایی کشور دانست و از بخش صنعت خواست در زمینه تامین ارز مورد نیاز این حوزه و همچنین در منشور صنعتی توجه بیشتری نشان دهد.

وی با بیان این که اعمال تحریم ها، مشکلاتی را در زمینه نقل و انتقال پول ایجاد کرده است، گفت: این امر موجب هزینه های اضافی برای سازندگان و عرضه کنندگان ماشین های کشاورزی شده است.

عباسی درباره نوسانات قیمت ماشین های کشاورزی در شرایط تحریم تصریح کرد: ما نسبت به سایر صنایع، کمترین نوسانات قیمتی را در ماشین های پر مصرف کشاورزی داشتیم به طوری که این ماشین ها تنها ۴۰ تا ۶۰ درصد نوسان قیمت در سال های ۹۷ تا ۹۸ داشته اند.

ارز مشکلات وزارت صنعت معدن و تجارت نقل و انتقال پول مکانیزاسیون کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر