کد خبر: 793936 A

تجهیزات کاهنده مصرف آب ابزارهایی هستند که با بکارگیری آنها، حجم آب مصرفی بدون ایجاد کوچک‌ترین مشکل برای مشترکان به شکل قابل توجهی کاهش یافته و در اقلیم خشک و نیمه خشک ایران نقش بسزایی در صرفه‌جویی مصرف آب خواهد داشت.

به‌ گزارش ایلنا از وزارت نیرو، پرلاتورها یا درافشان‌ها یکی از ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین نوع تجهیزات کاهنده مصرف هستند که روی شیرآلات نصب می‌شوند و مکانیسم آن اختلاط آب با هوا است. براساس ارزیابی صورت گرفته استفاده پرلاتور باعث صرفه‌جویی 85 درصدی در مصرف آب می‌شود.

شیرهای فتو الکتریک به سنسور چشمی مجهز بوده و بدون تماس با دست قادر به قطع و وصل آب هستند. جریان آب در این شیرها تا وقتی ادامه دارد که دست در مقابل سنسور چشمی باشد و به محض دور شدن دست جریان قطع می‌گردد. براین اساس استفاده از این تجهیزات تا 70 درصد صرفه‌جویی در مصرف آب را به همراه دارد.

masraf2_1

سردوش‌های کاهنده مصرف با مخلوط کردن آب با هوا علاوه بر افزایش فشار، بین 30 تا 50 درصد مصرف آب را کاهش می‌دهند.

فلاش تانک 2 زمانه یکی دیگر از تجهیزات کاهنده مصرف بوده که روی آن دو کلید وجود دارد و بنا بر احتیاج تنها بین 3 تا 6 لیتر آب مصرف می‌کند. کاهش حجم مخزن و استفاده از تکنولوژی‌های نوین در این فلاش تانک‌ها به طور متوسط باعث 75 درصد صرفه‌جویی آب می‌شود.

ایران صرفه جویی وزارت نیرو آب حجم آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر