کد خبر: 793903 A

یک مقام مسئول:

مدیر کل نظارت بر شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: سازمان حمایت در راستای وظایف قانونی خود بر نحوه فعالیت و عملکرد فروشگاه‌های اینترنتی نظارت می‌کند.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، اکبر تقوی شوازی ضمن اشاره به لزوم نظارت بر فروشگاههای اینترنتی و کسب وکارهای فضای مجازی توسط دیگر دستگاههای متولی، افزود: این سازمان در راستای وظایف قانونی خود که نظارت بر شبکه های توزیعی در عرضه و فروش کالا است.

تقوی با بیان اینکه رصد و پایش مداوم نحوه فعالیت و عملکرد کسب و کارهای مجازی و فروشگاه‌های اینترنتی از جمله دیجی کالا، با توجه به مشکلات اقتصادی کشور از جمله کمبود و نحوه قیمت گذاری تصریح کرد: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان عرضه کالاهای اساسی و ضروری، به طرق مختلف در باب کسب و کارهای اینترنتی، ضرورت رعایت ضوابط مرتبط با نحوه فروش و قیمت های مصوب را گوشزد و نظارت جدی بر عرضه کنندگان کالاها از طریق سایت ها و فروشگاه های اینترنتی را دنبال نموده است.

این مقام مسئول، ضمن توصیه به شهروندان به منظور خودداری از خرید کالا از فروشگاه‌های غیرمجاز اینترنتی که فاقد نماد الکترونیکی و نشان سازمان تجارت توسعه الکترونیکی هستند خواستار آن شد که به محض مشاهده هر گونه تخلف گرانفروشی، عدم عرضه کالا و ... ، مراتب را از طریق تلفن یا سامانه 124، سازمان حمایت و یا سازمان های صنعت ، معدن و تجارت استان ها و اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی پیگیری نمایند.

تلفن سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کالاهای اساسی گرانفروشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر