کد خبر: 793736 A

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: دولت برای جبران خسارت واحدهای تولیدی در سیل اخیر ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره درنظر گرفته است که سهم گلستان از این اعتبار ۱۰۵ میلیارد تومان است.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محسن صالحی نیا، در حاشیه آئین تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: گلستان دارای پتانسیل‌‌هایی است که توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و معدنی از اولویت‌های کاری در آن است.

وی افزود: همچنین به دلیل موقعیت مکانی گلستان صنایعی که ظرفیت صادرات به کشورهای همجوار را دارا هستند نیز باید توسعه یابد از اینرو برای توسعه گلستان و پشتیبانی در این سه حوزه زیرساخت های شهرک های صنعتی گلستان توسعه می یابد تا توسعه گلستان رقم بخورد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: پشتیبانی و حمایت برای تامین زیرساخت ها در شهرک های صنعتی گلستان یکی از برنامه های اصلی و اولویت دار سازمان صمت در گلستان است.

وی به موضوع سیل و خسارات وارده آن به واحدهای تولیدی هم اشاره کرد و گفت: در شهرک صنعتی آق قلا بیش از ۸۰ درصد واحدهای تولیدی دچار خسارت شدند و زیرساخت های این شهرک هم آسیب دیده است.

صالحی نیا اضافه کرد: برای تامین اعتبار برای جبران خسارت به زیرساخت های شهرک های صنعتی مناطق سیل زده در حال رسیدگی در ستاد بحران است و هرچند اعداد و ارقامی اعلام شده اما در حال گفتگو و رایزنی برای تخصیص آن هستیم.

وی با این توضیح که از منابع داخلی وزارت صمت اعتباری برای تامین زیرساخت ها در شهرک ها و نواحی صنعتی خسارت دیده از سیل اخیر اختصاص یافته است، تصریح کرد: دولت برای جبران خسارت واحدهای تولیدی در سیل اخیر ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره درنظر گرفته است که سهم گلستان از این اعتبار ۱۰۵ میلیارد تومان است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: منطقه ویژه اقتصادی اترک در شمال گلستان دارای ظرفیت توسعه است و اگر پیگیری های لازم از استان انجام شود تلاش می کنیم اعتبار کافی برای تامین زیرساخت ها در این منطقه اختصاص یابد.

ایران دولت سیل صنایع کوچک وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر