کد خبر: 793018 A

پیمان زندی خبر داد:

رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران از تشکیل کمیته ویژه بررسی اصلاحیه قانون نظام صنفی خبر داد.

به گزارش ایلنا، پیمان زندی با اعلام این مطلب در همایش یک روزه معاونین امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت افزود: این کمیته مستمراً در دو هفته اخیر جلسه تشکیل می‌دهد و بررسی‌های لازم در حال انجام است و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تا دو هفته آتی این اصلاحیه به مجلس شورای اسامی ارائه خواهد شد.

او از همکاران استانی خود خواست پیشنهادات خود در این خصوص را به کمیته بررسی ارائه کنند.

رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران اضافه کرد: با هدف آرامش بخشی به بازار با تمام اتحادیه‌های همگن جلساتی برگزار می‌شود تا مشکلات و مسائل در این حوزه مورد رسیدگی قرار گیرد.

زندی توصیه کرد که مساله کمیسیون‌های نظارتی جدی گرفته سود و گفت: کمیسیون‌های نظارت ابزارهای بسیار مهمی برای تنظیم بازار در دست استان هاست.

او ضرورت توجه جامعه صنفی فعالان صنفی به مساله تنظیم بازار را مورد اشاره قرار داد و گفت:حضور بازرسان اصناف در بازار از اهمیت بالایی برخوردار است ،این مهم طبق تکلیفی که برای مرکز امور اصناف در نظر گرفته شده این است و لازم است این نکته در کمیسیون های نظارت جدی گرفته شود.

زندی گفت: مناسبت های پیش رو مانند ماه محرم و صفر و بازگشایی مدارس مورد توجه ویژه کمیسیون های نظارت باید قرار گیرد.

رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران تاکید کرد: شیوه نامه برگزاری نمایشگاه های بهاره ارسال شده است.در شیوه نامه مسئولیت ها مشخص شده است.توجه کنید بر این اساس قیمت ها در این نمایشگاه ها باید ۱۵ تا ۲۰ درصد پایین تر از قیمت بازار باشند و این مهم را از همین حالا در دستور کار بررسی قرار دهید.

زندی ادامه داد: همکاران استانی نظرات خود در خصوص شیوه نامه ابلاغی فروش فوق العاده را اعلام کنند.

او به ضرورت توانمندی‌ای اصناف در شبکه توزیع اشاره کرد و گفت:۲۱هزار واحد صنفی امروز امکان حضور در شبکه توزیع کالاهای اساسی را دارند و قابل رصد هستند.

رییس مرکز اصناف و بازرگانان ایران از مدیران استان ها خواست موضوع فعالیت واحدهای صنفی بدون پروانه را مورد بررسی قرار دهند و همه این واحدها تعیین تکلیف شوند تا چنین واحدهایی نداشته باشیم.

به گفته زندی برای اولین بار تسهیلات ویژه بانکی برای واحدهای صنفی تولیدی در نظر گرفته شده است و می توان از این فرصت برای تجهیز واحدهای تولیدی بهره برد .

پیمان زندی مرکز اصناف و بازرگانان ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر