کد خبر: 792987 A

عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با ایلنا:

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: می‌خواهند مسئولین را مجبور کنند آمار دقیق صادرات نفت را اعلام کنند تا از نحوه دور زدن تحریم از سوی ایران مطلع شوند.

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره انتشار اخباری در خصوص آمار صادرات نفت ایران اظهار داشت: برخی شبکه‌ها و رسانه‌های خبری با یک جهت گیری مشخص با انتشار اخبار کاهش صادرات نفت ایران در صدد القای تاثیرگذار بودن تحریم بر کاهش صادرات و منفی شدن وضعیت اقتصاد ایران هستند.

وی افزود: برخی به دنبال این هستند که با مخابره پیام‌های منفی و بزرگنمایی آن جنگ روانی را ادامه داده و روند اقتصاد ایران را منفی اعلام کنند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: هدف دیگر انتشار اینگونه اخبار این است که مسئولین داخلی را مجبور کنند که واکنش نشان دهند و آمار دقیق اعلام کنند تا از نحوه دور زدن تحریم از سوی ایران مطلع شوند و روی مسدود کردن آن متمرکز شوند.

وی تاکید کرد: در این شرایط قطعا نیازی به واکنش نیست، باید با حفظ همبستگی داخلی، حساب شده با ترفندهای امریکا مواجه شویم و تمام تمرکزمان در راستای ایجاد آرامش در کشور باشد.

میرزایی یادآور شد: اینکه ما شرایط را کنترل کنیم، کافی است، نیازی به پاسخ و تحلیل روی اخبار نیست، قطعا تحریم کنندگان می‌خواهند داخل را درگیر ادامه اینگونه مباحث کنند و خود کنار بنشینند، این اقدام در راستای تکمیل جنگ روانی است، ما باید مراقب باشیم.

به گزارش ایلنا، خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه هشتم مرداد خبری مبنی بر سقوط صادرت نفت ایران در ماه جولای به زیر 100 هزار بشکه منتشر کرده بود.

انتشار چنین ارقامی از سوی یک رسانه خارجی در حالی است که عالی‌ترین مقام وزارت نفت و مطلع‌ترین نسبت به وضعیت صادرات نفت ایران بارها اعلام کرده من نمی‌توانم عدد و رقمی در زمینه صادرات نفت  اعلام کنم، کارها را در شرایط سخت پیش می‌بریم، اما نقشه‌ها و برنامه‌های مقابله با تحریم‌ها را افشا نخواهیم کرد، خود و همکارانم در وزارت نفت تحت فشار قرار می‌گیریم تا ملت ایران سرافراز باشد.

اقتصاد جنگ کمیسیون انرژی نفت صادرات تحریم امریکا رویترز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر