کد خبر: 792879 A

مرکز آمار ایران اعلام کرد:

شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در فصل بهار ١٣٩٨ به عدد ٥٤٥,٤ رسید که نسبت به شاخص فصل قبل (٤٧٩.٩)، ١٣.٧ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایلنا، شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در فصل بهار ١٣٩٨ به عدد ٥٤٥,٤ رسید که نسبت به شاخص فصل قبل (٤٧٩.٩)، ١٣.٧ درصد افزایش داشته ­است.

زیر بخش‌­های زیر به ترتیب بیش­ترین تأثیر را در تغییرات فصلی این شاخص داشته­‌اند:

شاخص قیمت تولیدکننده در زیر بخش "صنایع تولید زغال سنگ- پالایشگاه‌های نفت" با ١٠,٥ درصد افزایش نسبت به فصل قبل از عدد ٥٣٨.٢ به ٥٩٤.٦ رسید و بیشترین تاثیر در افزایش شاخص کل فصل بهار را داشته ­است. رشته فعالیت "تولید فرآورده‌های نفتی تصفیه شده" با ١٠.٥ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیش­ترین تاثیر را در افزایش شاخص این زیر بخش داشته ­است.

در فصل مورد بررسی، شاخص قیمت تولیدکننده "تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم­تریلر" با ٢١,٠ درصد افزایش نسبت به شاخص فصل قبل (٤٠٢.٧) و رسیدن به عدد ٤٨٧.٢، رتبه دوم تاثیرگذاری را در افزایش شاخص کل تولیدکننده بخش صنعت داشته است. رشته فعالیت­های "تولید وسایل نقلیه موتوری" با ٢١.٠ درصد،" تولید قطعات و ملحقات برای وسایل نقلیه موتوری و موتور آن‌ها" با ١٥.١ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیش­ترین تاثیر را در افزایش شاخص این زیربخش داشته ­اند.

متن کامل خبر به پیوست می‌باشد.

https://www.amar.org.ir/Portals/0/News/1398/shghtbs01-98.pdf

 

ایران تورم صنعت نفت زغال سنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر