کد خبر: 792564 A

در سفر به شهرستان‌های جنوب شرق انجام شد؛

محمدباقرنوبخت با حضور در ایستگاه قطار امامزاده جعفر شهرستان پیشوا از خط ریلی تهران-قرچک و ورامین-پیشوا بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همراه مدیران ارشد اجرایی استان و برخی نمایندگان مجلس، عصر امروز  سه شنبه، برای بازدید و افتتاح پروژه های عمرانی به شهرستان های جنوب شرقی استان تهران برای بازدید از برخی پروژه‌های صنعتی و اشتغال زا، همچنین شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران سفر کرد.

کلنگ زنی اکو کمپ بین المللی حصارگلی؛ بزرگترین اکو کمپ و سافاری خاورمیانه

 محمد باقر نوبخت بعد از ظهر امروز در سفر به شهرستان های جنوب شرق استان تهران، ابتدا وارد شهر پیشوا  شد و با حضور در شهرک گلخانه ای حصارگلی، پروژه اکو کمپ بین المللی حصارگلی را کلنگ زنی کرد. فاز اول این پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد و تا فاز سوم به بزرگترین اکو کمپ و سافاری خاورمیانه تبدیل خواهد شد.

حصارگلی یکی از بزرگترین شهرک‌های گلخانه‌ای کشور به شمار می رود که باتوجه به نزدیکی آن به بازارهای تقاضا در استان تهران و وجود زنجیره‌های صادراتی در این استان می‌تواند از موفق‌ترین مجموعه‌های تولید محصولات گلخانه‌ای در کشور باشد.

این شهرک از پروژه های مهم اقتصاد مقاومتی، در مجاورت محور قم – گرمسار و در جنوب ورامین واقع شده است.

محمدباقر نوبخت روز سه شنبه در حاشیه سفر به دشت ورامین در جمع خبرنگاران گفت: برای کامل شدن پروژه قطار حومه ای تهران به دشت ورامین به ۲۷۰ میلیارد تومان نیاز است تا این پروژه تا پایان امسال به بهره برداری برسد.  عبور و مرور ریلی یکی از مهمترین اولویت های دولت بر اساس سیاست های اقتصادی مقاومتی است و حقی است که مردم این دیار از آن برخوردارند و تلاش می شود تا بر اساس سیاست های دولت تدبیر و امید در توسعه حمل و نقل ریلی، این امر در جنوب شرق تهران انجام شود.

وی تصریح کرد: دولت مصمم است تا بر اساس قولی که به مردم این دیار داده، ۲۷۰ میلیارد تومان مورد نیاز ۴ خطه شده قطار حومه ای دشت ورامین را تأمین کند تا مردم این بخش از استان تهران، عبور و مرور سریع تر و ایمن تری را داشته باشند. در طول مسیر حرکت از تهران به دشت ورامین، تمامی ایستگاه هایی که برای قطار حومه ای در نظر گرفته شده مورد بازدید قرار گرفت تا با تکمیل آن، رضایت مردم جلب و از رنج تردد آن ها به تهران کاسته شود.

معاون رییس جمهوری امروز با استفاده از یک دستگاه ریل باس، از تهران به شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا سفر کرده و در جریان وضعیت اجرای طرح قطار حومه ای تهران – قرچک- ورامین – پیشوا قرار گرفت.

نوبخت را  در این سفر، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، نعمت اله ترکی رئیس سازمان برنامه و بوجه استان تهران، فرماندار ورامین و مسئولان استانی همراهی می کنند.

محمدباقر نوبخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر