کد خبر: 792555 A

گرمای واگن صدای مسافران قطار تهران- مشهد و تهران- شیراز را درآورد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، سریال تاخیر در ورود قطارها به سکوی ایستگاه تهران در ایام تابستان در سال جاری نیز ادامه دارد. امروز نیز به دلیل تاخیر در پذیرش حداقل دو رام قطار، فرصت شارژ تهویه واگن‌ها از دست رفته است و مسافران نسبت به دمای هوای داخل واگن‌ها در قطارهای بعدازظهر امروز از جمله در قطارهای حومه‌ای و مسیرهای تهران- مشهد(قطار ۳۷۰) و تهران- شیراز معترض شده‌اند.

یکی از مسافران قطار تهران- مشهد در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: به دلیل گرمای هوا امکان استقرار در واگن وجود نداشت و وقتی بسیاری از مسافران موضوع را از ماموران ذیربط مستقر در سکو جویا شدند،  آنها مدعی شدند که به دلیل سفر ریلی امروز معاون رییس‌جمهور از راه آهن به ورامین قطارها با تاخیر در سکو پذیرش شدند و فرصت شارژ تهویه واگن‌ها فراهم نبوده است.

شایان ذکر است از آنجایی که عمدتاً دیزل قطار تا قبل از حرکت روشن نیست، امکان شارژ واگن‌ها از این طریق وجود ندارد بنابراین مسئولان و مهمانداران قطار امکان کاهش دمای داخل واگن‌ها پیش از ورود مسافران را ندارند.

میر حسن موسوی،‌ معاون مسافری راه‌آهن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با رد این موضوع اظهار داشت: راه آهن تهران دارای 14 سکو است که پذیرای قطارهای مسیرهای مختلف هستند و این طور نیست که تمام قطارها از یک سکو تردد داشته باشند و قطار حومه‌ای تهران- پیشوا که معاون رییس‌جمهور در آن حضور داشت باعث تاخیر در پذیرش سایر قطارها در سکوهای راه آهن نشده است.

وی ادامه داد: در زمان حرکت قطار حومه‌ای تهران- پیشوا حامل رییس سازمان برنامه و بودجه تنها دو قطار برنامه حرکت داشتند که هر کدام از یک سکوی جداگانه پذیرش شده‌اند و این نمی‌تواند عامل تاخیر در ورود قطارها به سکوی راه آهن و عدم امکان شارژ بیرونی تهویه واگن‌ها باشد.

راه آهن محمد باقر نوبخت قطار حومه ای قطار تهران- مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر