کد خبر: 792343 A

مشاور مدیرعامل میدکو بیان کرد:

مشاور مدیرعامل میدکو اظهار داشت: میدکو می‌تواند با بیش از ۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در زنجیره فولاد، مس و زغال‌سنگ نقش مهمی را ایفا کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در همایش احیا و فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک علی یزدانی مشاور مدیرعامل میدکو با اشاره به لزوم توسعه معادن کوچک گفت: این شرکت یکی از بزرگترین هلدینگ‌های معدنی و صنعتی کشور است که تحت نظارت ایمیدرو تمرکز خود را بر روی توسعه معادن کوچک قرار داده و اولین تفاهم‌نامه را در این طرح امضا کرده به طوری که ما امروز با 30 معدن کوچک قرارداد داریم.

وی ادامه داد: عقیده ما این است که توسعه از معادن کوچک آغاز می‌شود و به همین لحاظ سرمایه‌گذاری قابل توجهی در این حوزه انجام دادیم.

یزدانی در خصوص اهداف این هلدینگ برای سال 98 گفت: تولید 2/4 میلیون تن شمش فولاد، 3 میلیون آهن اسفنجی، 5/7 میلیون تن گندله، 8 میلیون تن کنستانتره، 1/1 میلیون تن زغال‌سنگ فرآوری شده، 400 هزار تن آهک و دولومیت، 24 هزار تن فروسیلیس، 50 هزار تن کاتد مس با روش بایوتانکل‌کینک و 12 هزار تن لوله مسی از اهداف ما در سال جاری است. ما امروز در 7 استان کشور فعالیت داریم و به زودی در حوزه آلونیت نیز در استان زنجان حضور پیدا خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: میدکو می‌تواند با بیش از 5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در زنجیره فولاد، مس و زغال‌سنگ نقش مهمی را ایفا کند.

دلار سرمایه گذاری فولاد معدن زغال سنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر