کد خبر: 791847 A

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت اظهار داشت: تولید خودروی ما که به ۶۰۰ دستگاه در روز رسیده بود در حال حاضر به بالای ۲ هزار دستگاه رسیده است و از شرایط سخت عبور کردیم.

به گزارش ایلنا، اکبر صادقی در اولین نشست جامعه بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت که با حضور بازرسان و ناظران ارشد در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، بیان کرد: ۴۷ درصد GDP کشور را وزارت صنعت، معدن و تجارت به خود اختصاص داده است که این بیانگر اهمیت کار در این مجموعه است‌.

وی با اشاره به اینکه وزارت صمت یک وزارتخانه گسترده است و برنامه های جامعی برای بازرسی و نظارت عملکرد آن تدوین شده است، تصریح کرد: الگو و استراتژی ما سند چشم انداز، فرمان ۸ ماده ای رهبری، نقشه راه اصلاح نظام اداری و قانون ارتقای سلامت اداری و آیین نامه پیشگیری از فساد و دیگر اسناد بالادستی است.

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت در ادامه اضافه کرد: نظارت و بازرسی جزو ارکان مدیریت است، جلسات مداوم و دو هفته یکبار داریم.

صادقی با بیان اینکه نظام‌نامه بازرسی از سوی وزیر صمت ابلاغ شده است، گفت: در این نظام نامه و این ابلاغ یک وحدت رویه برای سیستم های اداری طرح ریزی شده است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: گلوگاه های فساد شناسایی شده است که برنامه عملیاتی برای اصلاح آن تدوین شده است.

مدیر کل دفتربازرسی ، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت در ادامه در خصوص رویکردهای خود، بیان کرد رویکرد پیشگیرانه داریم، استقرار سامانه های الکترونیکی در این راه به ما کمک می کند.

صادقی اضافه کرد: سامانه جامع تجارت که از تامین تا توزیع را پوشش می دهد، در جهت پیشگیری از فساد مثمر ثمر است.

وی با اعلام اینکه در جنگ اقتصادی قرار داریم و دشمنان تهاجم شدید اقتصادی علیه ما دارند، گفت: در این جنگ اقتصادی مدیران برای پیگیری برنامه ها عزم جدی داشته باشند.

مدیر کل دفتربازرسی ، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت با اشاره به وضعیت کنونی خودرو، افزود: تولید خودروی ما که به ۶۰۰ دستگاه در روز رسیده بود در حال حاضر به بالای ۲ هزار دستگاه رسیده است و از شرایط سخت عبور کردیم.

صادقی همچنین گفت: اتاق شیشه ای برای شفافیت و مبارزه با فساد در وزارت صمت ایجاد خواهیم کرد.

وی در پایان تصریح کرد: همچنین شماره تلفن اختصاصی 09122965087 برای طرح شکایات مردمی و ارایه گزارش های بازرسی و نظارت از طریق مردم در اختیار آن ها قرار دارد و مردم می توانند از طریق این شماره با ما مرتبط باشند.

گفتنی است، اولین نشست جامعه بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت امروز دوشنبه با حضور بازرسان و ناظران ارشد و با هدف شفاف سازی، ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد در سازمان توسعه تجارت ایران در حال برگزاری است.

تجارت جنگ خودرو صنعت معدن و تجارت وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر