کد خبر: 791337 A

وزیر صمت بیان کرد:

وزیر صمت اظهار داشت: در سال گذشته میانگین صدور مجوزها در حوزه صنعت و معدن بیش از ۱۰ روز بود که ما آن را امسال به ۴.۳ روز رساندیم و تلاش داریم که این عدد کمتر شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان با حضور وزرای راه و شهرسازی و صنعت و معدن و تجارت و برخی از نمایندگان مجلس صبح امروز در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.

این نمایشگاه با همکاری و مشارکت اتاق تعاون ایران برگزار می‌شود و در ابتدای این مراسم بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران گفت: نمایشگاه صنعت ساختمان امسال برای نخستن بار با رویکرد نوآوری باز برگزار می‌شود، در نوزدهیمن نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان ۹۵۰ شرکت ایرانی و نمایندگان ۹ کشور از جمله آمریکا، اسپانیا، کره جنوبی و برخی از کشورهای حوزه خاورمیانه در مساحتی به وسعت ۸۰ هزار متر مربع پاسخگوی علاقمندان هستند.

در حاشیه بازدید وزیر صمت از غرفه‌های شرکت‌های ساختمانی محمدرضا رحمانی در پاسخ به این سوال که مشکل اصلی صنعت‌گران و تولیدکنندگان، تعدد مجوزها و بوروکراسی‌های طولانی اداری است گفت: بهبود فضای کسب و کار یکی از اولویت‌های اساسی وزارتخانه است و ما در حوزه صنعت و معدن تلاش کردیم که این مجوزها را به حداقل برسانیم. به طوری که در سال جدید برخی از مجوزها حذف و برخی ادغام شده‌اند و امسال نیز تلاش خوهیم کرد که آن را به حداقل برسانیم. در سال گذشته میانگین صدور مجوزها در حوزه صنعت و معدن بیش از  ۱۰ روز  بود که ما آن را امسال به ۴.۳ روز رساندیم و تلاش داریم که این عدد کمتر شود.

رحمانی ادامه داد: سیاست دولت نیز کاهش بورکراسی‌ها در تمام حوزه‌ها است و این مهم در تمامی وزارتخانه‌ها اجرا خواهد شد و تاکید رئیس جمهور نیز بر این مساله است که به صورت جدی ما آ‌ن را پیگیری خواهیم کرد.

رحمانی تصریح کرد:‌ پنجره واحد و استفاده‌اش از ابزارهای الکترونیکی و خدمات تحت وب یکی از راهکارهای ما است که نیاز به حضور افراد را به مقدار زیادی کاهش خواهد داد. ما تلاش داریم که با همکاری سازمان توسعه و تجارت الکترونیک و با استفاده از ابزارها و اپلیکیشن‌ها مدت حضور افراد را به حداقل برسانیم.

ایران خاورمیانه صنعت و معدن کسب و کار معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر