کد خبر: 790427 A

از سوی شورای‌‌عالی شهرسازی؛

دبیر شورای‌عالی شهرسازی مصوبه این شورا درباره اصلاح پیوست ۳ طرح جامع تهران را ابلاغ کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فرزانه صادق ‌مالواجرد در نامه‌ای به محسنی بندپی استاندار و رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران، حناچی شهردار و هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران، مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران درباره اصلاح پیوست ۳ طرح جامع تهران- دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهر تهران- را ابلاغ کرد.

در نامه فوق آمده است: شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۳ تیر ۹۸ خود، پیرو تکلیف مقرر در بند ۸ مصوبه مورخ ۱۸ آبان ۹۳ شورای‌عالی شهرسازی و معماری، پیشنهاد شورای اسلامی شهر تهران را در خصوص اصلاح پیوست ۳ طرح جامع شهر تهران (دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهری) در خصوص ضوابط و مقررات مربوط به نحوه ساخت و ساز، تقسیم و تفکیک باغ‌ها، اراضی کشاورزی یا آیش واقع در محدوده شهر تهران مورد بررسی قرار داد و ضمن تایید صورتجلسه مورخ اول تیر ۹۸ کمیته فنی شماره ۴، دستورالعمل مذکور را به شرح پیوست مورد تصویب قرار داد.

در ادامه این مصوبه آمده است: شورای‌عالی مقرر کرد که دبیرخانه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ضمن اعمال اصلاحات ویرایشی مراتب را به مراجع مربوط ابلاغ کند. همچنین مقرر شد به منظور تحق حداکثری اهداف این دستورالعمل در صیانت و حفاظت از باغات تهران، شهرداری نسبت به پایش مستمر نحوه اعمال ضوابط و ارایه گزارش‌های نوبه‌ای به شورای‌عالی در دوره‌های زمانی سه ماهه اقدام کند.

در این مصوبه با اشاره به اصلاح پیوست ۳ آمده است: پیوست ۳ طرح جامع شهر تهران (دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهری) به شرح پیوست برای اجرا ابلاغ می‌شود.

شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران شورای عالی شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر