کد خبر: 789481 A

قائم مقام آبفای تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

قائم مقام آب و فاضلاب استان تهران گفت: الگوی مصرف برای هر خانوار در تهران 14 متر مکعب در ماه است و چنانچه بیش از این مصرف داشته باشند، مشمول جریمه‌ خواهند شد.

محمدرضا احمدنسب در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به روند جهشی مصرف آب در تهران اظهار داشت: در تاریخ یکشنبه 30 تیرماه با دمای 39 درجه 3 میلیون و 675 هزار و 199 متر مکعب آب در تهران مصرف شده است این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته در دمای 40 درجه رقم مصرف 3 میلیون و 398 هزار و 707 متر مکعب بوده است.

وی با ابراز تاسف از رشد 4.1 درصدی مصرف نسبت به سال گذشته با وجود کاهش یک درجه‌ای دمای هوا افزود: مصرف 3 تا 3 میلیون و 50 هزار متر مکعب برای تهران مطلوب تلقی می‌شود، اما رقم مصرف کنونی زنگ خطری برای آب تهران است.

قائم مقام آب و فاضلاب استان تهران تاکید کرد: در شرایط کنونی جدای از اصلاح، بازسازی شبکه و تعبیه کنتورهای استاندارد و با دقت بالاتر، جمع آوری کنتورهای قدیمی و انشعابات غیر مجاز، هیچ راهی جز اینکه مردم برای صرفه جویی همت داشته باشند، متصور نیست.

وی خاطرنشان کرد: الگوی مصرف برای هر خانوار در تهران 14 متر مکعب در ماه است و چنانچه بیش از این مصرف داشته باشند، مشمول جریمه‌ای خواهند شد که مصوبه دولت و ابلاغی به وزارت نیرو است و این مسئله بار اقتصادی زیادی به خانواده‌ها تحمیل می‌کند.

 احمدنسب یادآور شد: برنامه‌ای برای قطعی و یا جیره بندی آب نداریم اما درخواست‌مان این است که مردم همکاری کنند.

آب و فاضلاب استان تهران جیره بندی آب خانواده وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر