کد خبر: 788996 A

رییس روابط عمومی وزارت ارتباطات:

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه دیدارهای یکشنبه‌های خود از رسانه ها و قدردانی از خبرنگاران در آستانه روز خبرنگار امروز از خبرگزاری های ایلنا، تسنیم و خبرآنلاین بازدید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سید جمال هادیان، رییس این مرکز در بازدید از خبرگزاری ایلنا، تسنیم و خبرآنلاین با اشاره به اینکه ارتباطات رو در رو روابط عمومی و رسانه باعث نزدیکی بیشتر رسانه ها با موضوعات روز فضای ارتباطی جامعه می شود، گفت: فناوری های جدید حوزه ارتباطات ظرفیت زیادی برای ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی در کشور دارد و این وظیفه رسانه ها است که بستر آگاهی بخشی برای استفاده از این ظرفیت ها و فضای مطالبه گری را در جامعه ایجاد کنند.

هادیان با اشاره به اینکه ایران هوشمند، یک شعار نیست بلکه یک مفهوم تعالی بخش و مطالبه جدی است، تصریح کرد: شفافیت، بهره وری، کاهش فساد، رفاه نسبی و ارزش آفرینی ارمغان استفاده از ظرفیت های نوین فناوری اطلاعات و گام برداشتن به سوی هوشمند سازی کشور است.

رییس مرکز روابط عمومی ادامه داد: رسانه ها با ورود به فضای مفهومی هوشمند سازی می توانند فضای مطالبه آن را در جامعه ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون بستر حمایت همه جانبه از استارت آپ ها توسط وزارت ارتباطات فراهم شده است و رسانه می توانند با ورود به این فضا شرایط را برای معرفی ایده های نو در این حوزه فراهم کنند، خاطرنشان کرد: استارت آپ های موفقی در بخش های مختلف به ویژه خدمات در کشور فعال هستند و رسانه ها می توانند با معرفی ایده های جدید فضا  را برای ایجاد و توسعه کسب و کارهای نو فراهم کنند.

این مقام مسول ادامه داد: بسیاری از این اقدامات برای مردم و حتی جوانان ناشناخته است که رسانه ها می توانندبا نقش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خود را برای ایده های جدید باز کنند تا این ایده ها منشا اشتغال زایی شوند.

هادیان

هادیان با اشاره به برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ در تهران گفت:  نمایشگاه از چند بخش الکام استارز، الکام ترندز، الکام تالکز و الکام گیمز تشکیل شده است و اما تمرکز اصلی بر روی معرفی استار آپ های موفق بود که شرایط خوبی برای معرفی ظرفیت این استارت آپ ها ایجاد شده است.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: وظیفه رسانه این است که مفاهیم ثقیل حوزه فناوری اطلاعات مانند بلاک چین، اینترنت اشیا، استارت آپ و غیره را از زبان تخصصی به زبان همگانی تبدیل کند.

وی ادامه داد: یکی از آفت های امروز فضای رسانه ای گسترش رسانه های جعلی یا به عبارت دیگر«باج نیوزهایی» است که به جای انجام رسالت اطلاع رسانی خویش از راه تخریب یا تقویت اشخاص مشهور  ارتزاق می کنند و در چنین فضایی حیات رسانه های اصیل و اثرگذار دچار مشکل شده است.

هادیان

 خانم مهدیانی سردبیر خبرگزاری ایلنا در این دیدار با بیان اینکه خبرنگاران باید با مفاهیم حوزه آشنایی داشته باشند تا بتوانند آن را به مردم معرفی کنند، گفت: پیشنهاد می کنم وزارت ارتباطات دوره های تخصصی فناوری اطلاعات را برای خبرنگاران حوزه علم و فناوری برگزار کند.

 در ادامه هادیان با استقبال از این پیشنهاد افزود: روابط عمومی وزارت ارتباطات به زودی دوره های تخصصی مفاهیم فناوری اطلاعات و ارتباطات را برای خبرنگاران این حوزه به صورت حضوری و غیر حضوری و  از طریق ویدئو راه دور برگزار می کند.

حسن نیا دبیر سرویس فناوری اطلاعات خبرگزاری تسنیم در این دیدار با اشاره به اینکه ارتباط دو سویه روابط عمومی و رسانه ها بستر بسیار خوبی برای فعالیت رسانه ها ایجاد می کند، گفت: فناوری اطلاعات فضای خوبی را برای اشتغال و ورود سرمایه به کشور فراهم کرده است که رسانه ها باید آن را به مردم معرفی کنند.

وی با بیان اینکه فعالیت رسانه ای و خبری آذری جهرمی وزیر ارتباطات قابل تقدیر است، افزود: آذری جهرمی با حضور مستقیم در رسانه های مجازی بستر خوبی را برای ارتباط دوسویه فراهم کرده است.

محمدمهاجری، سردبیر خبرآنلاین نیز با تاکید بر مشکلات متعدد رسانه ها، از چگونگی راه اندازی خبرآنلاین و تداوم فعالیت این رسانه سخن گفت و افزود: فعالیت شرافتمندانه و اثر گذار در فضای رسانه ای کشور بسیار سخت است و خبرآنلاین به عنوان یک رسانه تحلیلی همیشه سعی داشته اعتدال را در دستور کار خود داشته باشد.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سید جمال هادیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر