کد خبر: 788888 A

معاون وزیر صمت خبر داد:

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان اظهار داشت: بر اساس مصوبه سران قوا، وزارت صمت مکلف به راه اندازی "سامانه اطلاع رسانی ثبت کالا و خدمات" موسوم به سامانه 124 شده است.

به گزارش  ایلنا و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس تابش اظهار داشت: بر اساس مصوبه سران قوا، وزارت صمت مکلف به راه اندازی "سامانه اطلاع رسانی ثبت کالا و خدمات" موسوم به سامانه 124 شده است.

وی افزود: سامانه ای که امروز رونمایی شد از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی و عملیاتی شده است و هدفش اطلاع رسانی دقیق قیمت ها به مردم می باشد.

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان توضیح داد: بخشی از خدمات این سامانه، اطلاع رسانی قیمت کالاهایی است که مشمول قیمت تثبیتی هستند و سازمان حمایت قیمت های مصوب را اعلام می‌کند و بخشی دیگر کالاهایی است که واحدهای تولیدی قیمت خود را در سامانه 124 درج می کنند و سازمان حمایت در راستای تامین حقوق مردم طبق ضوابط تعیین قیمت، موارد را مورد رصد قرار می دهد.

تابش ادامه داد: این اقلام جزو مواردی هستند که شکایات مردمی در خصوص آن ها دریافت و توسط بازرسان سازمان حمایت و در راستای وظیفه نظارتی سازمان مورد رسیدگی قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: بخش دوم خدمات "سامانه اطلاع رسانی ثبت کالا و خدمات" ، رصد قیمت ها از سطح بازار و تحولات موجود در این عرصه می باشد.

وی اضافه کرد: در بخش دریافت قیمت ها از سطح بازار، با همکاری اتاق اصناف قیمت انواع اقلام کالایی به سامانه اطلاع رسانی ثبت کالا و خدمات منتقل خواهد شد.

اطلاع رسانی قیمت ها به مردم

معاون وزیر صمت اعلام کرد: در این سامانه؛ حداقل، حداکثر و قیمت عرف کالا و خدمات را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

تابش تصریح کرد: از مزیت های "سامانه اطلاع رسانی ثبت کالا و خدمات" ، شناسایی دقیق تر قیمت های سطح بازار و رصد مغایرت آنهاست که شرایط را برای دریافت علل نوسانات قیمتی و ورود نظارتی در موارد مورد نیاز مهیا می کند.

وی گفت: این سامانه در اختیار سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان می باشد و ناظر آن مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد که در راستای توسعه فضای کسب و کار، خدمات رسانی خواهد کرد.

رئیس سازمان حمایت تاکید کرد: یکی از اهداف راه اندازی این سامانه، ایجاد فضای شفاف در قیمت انواع اقلام کالایی در سطح کشور است.

وی تصریح کرد: با کمک اصناف و تولید کنندگان، فرآیند حاکم بر سامانه اطلاع رسانی ثبت کالا و خدمات به آرامش بازار کمک شایانی خواهد کرد.

تجارت الکترونیک خدمات رسانی سازمان حمایت از مصرف سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان سران قوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر