کد خبر: 788686 A

رئیس کنونی بانک مرکزی اروپا در حالی مسند خود را ترک خواهد کرد که هیچ گاه در برابر سیاست‌های انبساطی مقاومت نکرد و همینطور رشد قیمت‌ها را به میزان یک و دو دهم درصد نگه داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ، «ماریو دراگی» رئیس کنونی بانک مرکزی اروپا که در سه ماهه پایانی ریاست خود در این سازمان قرار دارد، در حال جمع‌بندی فعالیت‌های اقتصادی خود در این بانک است.

بانک مرکزی اروپا طی روزهای آینده جلسه‌ای برای تعیین سیاست‌گذاری‌های آتی خود خواهد داشت که مطابق آن کاهش نرخ بهره از ماه سپتامبر به بحث گذاشته خواهد شد.

ماریو دراگی در حالی مسند خود را ترک خواهد کرد که هیچ گاه در برابر سیاست‌های انبساطی مقاومت نکرد و همینطور رشد قیمت‌ها را به میزان یک و دو دهم درصد نگه داشت که هنوز تا میزان دو درصد توافق شده فاصله دارد. دراگی تنها رئیس بانک مرکزی اروپا بوده است که نرخ بهره را افزایش نداده است.

به نظر می‌رسد که لاگارد راه متفاوتی را از دراگی پیش نگیرد چرا که وی همیشه مشوق سیاست‌های انبساط مالی بانک‌های مرکزی بوده است.

ریاست بانک مرکزی اروپا هشت ساله است که لاگارد نیز تا هشت سال آتی می‌بایست بر این نهاد سیاست های مالی وضع کند. لاگارد  از سال ۲۰۱۱ ریاست صندوق بین‌المللی پول را بر عهده دارد که تا دو ماه آتی این منصب را ترک خواهد کرد.

 

نمودار نرخ بهره در دوران تصدی روسای بانک مرکزی اروپا

ماریو دراگی

بانک مرکزی اروپا صندوق بین المللی پول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر