کد خبر: 788297 A

با حضور وزیر راه وشهرسازی؛

صبح امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان صنعت هوانوردی سایت راداری کوشک بزم و مرکز عملیات ایمنی و اضطراری متعلق به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به افتتاح رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا صبح امروز محمد اسلامی سایت رایت کوشک بزم و مرکز عملیات ایمنی و اضطرای را به افتتاح رساند.

در حال حاضر 9 فرودگاه مهرآباد، امام، مشهد، تبریز، شیراز، زاهدان، کرمان و یزد تحت پوشش مرکز عملیات ایمنی و اضطراری هستند و تا پایان بهمن‌ماه تمام فرودگاه‌ها تحت پوشش این سیستم قرار می‌گیرند.

در حال حاضر 17 سایت راداری شامل 10 سایت رادار SSR و هفت سایت رادار ASSR به منظور پوشش PMA فرودگاه‌ها در کشور نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

عمر تجهیزات رادارهای تقرب بیش از 20 سال بوده و از سوی دیگر رشد ترافیک هوایی در محدوده PMA تهران شامل ترافیک هوایی، نظامی، غیرنظامی و آموزشی باعث شد نظارت راداری در این محدوده با افزایش بیشتری انجام شود تا شاهد افزایش قابلیت کنترل ترافیک هوایی منطقه و همچنین کاهش تاخیرها و کاهش مصرف سوخت باشیم. از این رو خرید رادار تقرب فرودگاه بین المللی مهرآباد در دستور کار قرار گرفت.

همچنین در حال حاضر سه سیستم رادار تقرب با قابلیت مد S به مبلغ 14 میلیون یورو تحویل شده است و رادار پنجم پروژه آریا در فرودگاه بین المللی بندرعباس و رادار PMA فرودگاه مهرآباد در سایت کوشک بزم نصب و راه‌اندازی شد.

همچنین در مراسم افتتاح مرکز عملیات ایمنی و اضطراری سیاوش امیر مکری مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه همزمان با وقوع بحران‌های اخیر که فرودگاه‌های کشور را هم درگیر خود کرد از جمله بروز سیل، به این نتیجه رسیدیم که هر چه سریع‌تر مرکزی را به عنوان مرکز پیشگیری بحران ایجاد کنیم.

وی افزود: مهمترین موضوع در صنعت هوانوردی، پیشگیری از وقوع بحران‌ها و رعایت ایمنی پرواز است از این رو نسبت به ایجاد مرکز عملیات ایمنی و اضطرای در محل فروگاه مهرآباد اقدام کردیم.

امیرمکری ادامه داد: این مرکز به عنوان مرکز پایش ایمنی فرودگاه‌ها عمل خواهد کرد و در زمان بحران‌ها به محل تجمع اعضای مربوطه برای رفع بحران تبدیل می‌شود.

ایران ترافیک صنعت فرودگاه وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر