کد خبر: 787944 A

وزیر صمت بیان کرد:

وزیر صمت اظهار داشت: ما یک میلیون خودروی معوق داشتیم که صاحبان آن مردم عادی بودند، ما سعی کردیم با یک حرکت اورژانسی تولید خودروهای پرتیراژ را بالا ببریم و همزمان داخلی‌سازی قطعات را انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا در حاشیه رونمایی از سه سامانه مرکز تجارت الکترونیک وزیر صمت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال آخرین وضعیت واگذاری سهام خودروسازان گفت: اموال و دارایی خودروسازان طی سال‌های 98 و 99 به صورت کامل واگذار خواهد شد.

وی ادامه داد: ما یک میلیون خودروی معوق داشتیم که صاحبان آن مردم عادی بودند، ما سعی کردیم با یک حرکت اورژانسی تولید خودروهای پرتیراژ را بالا ببریم و همزمان داخلی‌سازی قطعات را انجام دهیم. اکنون نیز به صورت هفتگی گزارش کار خودروسازی‌ها و میزان پیشرفت در داخلی‌سازی در وزارتخانه مورد بررسی قرار می‌گیرند و گزارش‌ها با هفته‌های قبل مقایسه می‌شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 80 درصد تولید خودروسازان برای انجام تعهدات در نظر گرفته شده ضمن آنکه برای فروش دارایی‌های مازاد اولویت بندی صورت گرفته و جدول آن در حال آماده سازی است.

وی با اشاره به قراردادهای قطعه‌سازان و با خودروسازان گفت: رابطه این دو بخش از صنعت کشور باید برد – برد باشد و وزارتخانه نیز نقش تسهیل‌گر را دارند اینکه بگویند وزارتخانه به خودروساز یا قطعه‌ساز امر و نهی می‌کند کاملا خلاف واقع است.

تجارت الکترونیک جدول خودروسازان سهام وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر