کد خبر: 787711 A

معاون سازمان بنادر و دریانوردی در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در حال حاضر تردد کشتی‌ها و شناورها در منطقه تنگه هرمز و خلیج فارس عادی است، گفت: افزایش قیمت بیمه خطوط کشتیرانی در شرایط تنش عادی است اما شرکت‌های ایرانی توان پوشش بحث بیمه خطوط کشیترانی را دارند.

جلیل اسلامی، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره آخرین وضعیت تردد خطوط کشتیرانی در تنگه هرمز و خلیج فارس پس از توقیف کشتی بریتانیایی به دلیل نقض برخی از قوانین و مقررات، گفت: در حال حاضر شرایط عادی است و سایر کشتی‌ها طبق برنامه و مسیر و نقشه، در منطقه در حال تردد هستند و هیچ مشکل و تنشی وجود ندارد.

عضو هیات مدیره سازمان بنادر و دریانوردی گفت: هیچ مشکلی برای سایر ناوگانی که در این محدوده در حال حرکت هستند وجود ندارد.  

وی درباره افزایش هزینه بیمه کشتی‌هایی که در محدوده تنگه هرمز تردد می‌کنند اظهار داشت: در شرایطی که برخی از کشورها به دنبال تنش‌زایی در منطقه هستند و از هیچ تلاشی برای برهم زدن آرامش فرو گذار نیستند،  این افزایش هزینه‌ها برای پوشش ریسک‌های احتمالی در یک مقطع طبیعی است.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: البته شرکت‌های داخلی و ایرانی توانایی این را دارند که بحث بیمه کشتی‌ها و شناورهای خارجی را پوشش دهند.     

سازمان بنادر توقیف کشتی بریتانیایی بیمه کشتی های خارجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر