کد خبر: 787032 A

توسعه میدان‌های نفتی در قالب قراردادهای جدید؛

عملیات اجرایی طرح افزایش تولید میدان نفتی سعادت‎آباد در قالب پروژه‎های EPC و EPD ، با اعتباری بالغ بر دو هزار و 245 میلیارد ریال، با حضور مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، به طور رسمی آغاز شد.

به گزارش ایلنا، رامین حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این مراسم با اشاره به اهداف اجرایی طرح اظهار داشت : طرح توسعه میدان نفتی سعادت‎آباد با هدف افزایش تولید روزانه سه‌هزار بشکه‎ نفت خام در منطقه عملیاتی سروستان و سعادت‎آباد و افزایش خوراک پالایشگاه شیراز اجرا می‌شود.

وی درباره جزییات این طرح افزود: پروژه توسعه میدان نفتی سعادت‎آباد در دو بخش تحت الارضی و سطح الارضی توسط یکی از شرکت‎های خصوصی داخلی اجرایی شده است. در این رابطه حفر دو حلقه چاه توسعه‌ای و تعمیر یک حلقه چاه، نصب تسهیلات سرچاهی، احداث در مجموع 14 کیلومتر خط لوله شش اینچ انتقال نفت، نصب تجهیزات تامین برق، توسعه چند راهه واحد سعادت‎آباد برای اتصال دو حلقه چاه جدید در بخش سطح الارضی این پروژه در دستور کار قرار دارد.

رامین حاتمی، درباره طرح افزایش تولید نفت در قالب پروژه های EPC/EPD تصریح کرد: توسعه میدان نفتی سعادت‎آباد بخشی از طرح توسعه سه میدان‎ نفتی سعادت‎آباد، دانان و نفت شهر است که در قالب پروژه‌های EPC/EPD توسط شرکت های داخلی و در حوزه جغرافیایی دو شرکت بهر‎ه‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و نفت و گاز غرب از شرکت های تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اجرا می شود.

حاتمی با اشاره به رویکرد وزارت نفت در اجرا و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، خاطرنشان کرد: علاوه بر در نظر گرفتن مسئولیت‌های اجتماعی در این پروژه‎ها، راه‌اندازی فاز توسعه میدان نفتی سعادت‎آباد، اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم در این  منطقه را نیز به دنبال دارد.

طرح توسعه میدان نفتی سعادت‎آباد با حضور فرخ علیخانی مدیر تولید شرکت ملی نفت ایران، رامین حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و جمعی از مدیران و رؤسای این شرکت‌ها با همراهی حمید ایزدی مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و مدیران و رؤسای ستادی و عملیاتی این شرکت، آغاز شد.

منطقه عملیاتی سروستان و سعادت‎آباد یکی از مناطق پنجگانه عملیاتی شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که خوراک پالایشگاه نفت شیراز را تامین می کند.

میدان نفتی سعادت‎آباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر