کد خبر: 786981 A

پهنه بندی امروز مصرف برق کشوراز قرارگرفتن شهرهای تهران ومشهد در محدوده قرمز مصرف و تاکید ستاد صنعت برق کشور برلزوم رعایت الگوی صحیح مصرف ازسوی مردم دراین دو کلانشهر به ویژه شهروندان تهرانی حکایت دارد.

به گزارش ایلنا از توانیر، شقایق یوسفی کارشناس ارشد مدیریت مصرف شرکت توانیربا اشاره به نتایج پهنه بندی امروز(چهارشنبه26تیر98) و قرارگرفتن کلانشهرهای تهران و مشهد در شرایط هشدار، بر ضرورت رعایت الگوی بهینه مصرف برق در این دوشهروکاهش 10درصدی مصرف برق به ویژه درکلانشهر تهران تاکید کرد و همکاری مشترکان دررعایت الگوی مصرف را ضامن حفظ پایداری واجتناب ازاعمال محدودیتهای ناخواسته در شبکه دانست.

استفاده از نورطبیعی روز درساختمانها،استفاده از دورکند کولرهای آبی ،تنظیم کولرهای گازی روی 24درجه وعدم استفاده همزمان وسایل برقی وانتقال استفاده از لوازم برقی پرمصرف همچون ماشین ظرفشویی، جاروبرقی ،اتوولباسشویی به ساعات غیرپیک ازجمله راهکارهای ساده کاهش 10درصدی مصرف برق خانوارها درساعات اوج بارشبکه عنوان شده است. 

یوسفی با اشاره به قرارگرفتن استان سمنان در محدوده زرد مصرف ازمشترکان برق این استان نیز خواست توصیه های الگوی بهینه مصرف برق را به اجرا بگذارند و با کاهش 5درصدی مصرف، صنعت برق رادرحفظ پایداری شبکه برق یاری کنند.

برپایه این گزارش، پیک روزانه شبکه برق به طور معمول از ساعت 12 تا 16 است که در این ساعات ها مصرف برق به  اوج خود می رسد. به همین دلیل مشترکان می توانند با انتقال مصارف به ساعات پایانی شب یا اوایل صبح نقش به سزایی درکاهش مصرف وپایداری شبکه ایفا کنند.

برپایه این گزارش سایر نقاط کشور امروزدرمحدوده سبز مصرف قراردارند و اجرای برنامه های کاهش مصرف در کلانشهرهای تهران ومشهد واستان سمنان الزامی اعلام شده است.

استان سمنان برق صنعت مشهد الگوی مصرف برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر