کد خبر: 786817 A

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران اعلام کرد:

مدیر عامل شرکت ملی مس ایران با بیان این‌که سال گذشته به بالاترین رکورد تولید کنسانتره مس به میزان یک میلیون و 180هزار تن دست یافتیم گفت: طی سال گذشته شاهد تولید بیشترین میزان تولید مس محتوی معدنی به میزان 298هزار تن از زمان راه‌اندازی تاکنون بودیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از ایمیدرو، اردشیر سعدمحمدی افزود: سال گذشته تولید بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان فروش با میانگین قیمتی ۶۵۰۰ دلار به ازای هر تن مس ثبت شد که ۵ هزار میلیارد تومان آن سود بود.

وی با اشاره به جایگاه کنونی شرکت مس در بازار سرمایه گفت: در پایان سال ۹۷ رتبه شرکت مس در بین ۵۰ شرکت فعال‌تر بورس از ۳۰ به ۳ ارتقا یافت که این رتبه بر اساس آخرین گزارش سازمان بورس برای سه‌ماهه نخست سال ۹۸ همچنان حفظ شده است.

بازدهی ۱۶۱۶ درصدی

سعدی محمدی با تأکید بر ارزش بنیادی شرکت ملی صنایع مس ایران در بین شرکت‌های کشور و سودآوری آن برای سهامداران گفت: شرکت مس طی ۱۲ سال گذشته بازدهی مثبت ۱۶۱۶ درصدی را نصیب سهامداران خود کرده است.

توسعه اکتشاف

مدیرعامل شرکت مس با اشاره به این‌که هم‌اکنون ارزش بازار شرکت مس ۳۲۶ میلیارد ریال است گفت: برای حفظ جایگاه شرکت مس و افزایش سودآوری باید استراتژی‌ شرکت مس را بر مبنای توسعه اکتشافات و بهره‌برداری از طرح‌های توسعه و افزایش تولید تعریف کنیم.

ایران توسعه پایدار دلار سرمایه صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر