کد خبر: 786423 A

مصرف بهینه برق کشورامروز(سه شنبه 25 تیر) نشانگر تداوم تعادل مصرف در اکثر نقاط کشور است، به طوری که تنها سه منطقه کشور در محدوده های قرمز و زرد قرار دارند.

به گزارش ایلنا از توانیر،درنقشه پهنه بندی امروز مصرف برق کشور،شهرستان مشهد همچنان در محدوده قرمز مصرف قراردارد.

برپایه این گزارش، بررسی ها نشان داده است که کاهش 10 درصدی مصرف برق توسط مشترکانی که در محدوده قرمزقرار دارند، می تواند به حفظ پایداری شبکه برق کمک نماید.

استفاده از نورطبیعی روز درساختمانها،استفاده از دورکند کولرهای آبی ،تنظیم کولرهای گازی روی 24درجه وعدم استفاده همزمان وسایل برقی وانتقال استفاده از لوازم برقی پرمصرف همچون ماشین ظرفشویی، جاروبرقی ،اتوولباسشویی به ساعات غیرپیک ازجمله راهکارهای ساده کاهش 10درصدی مصرف برق خانوارها درساعات اوج بارشبکه عنوان شده است.

این گزارش می افزاید: استان  های سمنان و مرکزی در حال حاضر در منطقه زرد قرار دارند.

برهمین اساس مشترکان در این دو استان می توانند تنها با 5 درصد صرفه جویی در مصرف برق، در حفظ پایداری واستمرار عرضه برق مطمئن کمک شایانی نمایند.

برپایه این گزارش، پیک روزانه شبکه برق به طور معمول از ساعت 12 تا 16 است که در این ساعات ها مصرف برق به  اوج خود می رسد. به همین دلیل مشترکان می توانند با انتقال مصارف به ساعات پایانی شب یا اوایل صبح نقش به سزایی درکاهش مصرف وپایداری شبکه ایفا کنند.

111123قف

برق صرفه جویی در مصرف مشهد سمنان استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر