کد خبر: 786179 A

مدیر عامل بانک صادرات خبر داد؛

مدیر عامل بانک صادرات گفت: با وجود تحریم‌ها اکثر فعالیت‌ها را با ارزهای رایج آغاز کردیم و ارز صادرکنندگان را مدیریت و ارز واردکنندگان را تامین خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در نشست اتاق بازرگانی تهران، حجت اله صیدی مدیر عامل بانک صادرات با اشاره به وضعیت بانک‌ها در سال‌های اخیر گفت: با وجود اینکه بانک‌ها کار خود را انجام می‌دهند اما مشکلات ریشه‌ای در نظام بانکی وجود دارد که همچنان این بخش را آزار می‌دهد.

وی با اشاره به فعالیت‌های بانک صادرات گفت: ما اولویت خود را بر روی سه محور قرار دادیم؛ مرحله اول اینکه از زیان دهی خارج شویم، مرحله دوم از زیان دادن جلوگیری کنیم و مرحله سوم به سوددهی برسیم که اکنون به مرحله دوم رسیدیم و این هفته مجمع عمومی خواهیم داشت و گزارش آن را ارائه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ما سعی داریم با افزایش سهم بازار و بهبود دارایی‌ها که در سه ماه آخر سال ۹۷ را آغاز کردیم به روند رو به رشد خود ادامه دهیم. ما اگر بتوانیم روند گردش منابع در بنگاه‌ها را تسهیل کنیم منجر به افزایش کیفیت خدمات بانک‌ها خواهیم شد که بر همین مبنا یک سری محصولات را طراحی کردیم.

صیدی با اشاره به سال حمایت از تولید گفت: ما طرح طراوت را تعریف کردیم این طرح از ابتدای زنجیره تولید تا انتها را پوشش می‌دهد البته مطابق بررسی‌های ما این طرح به تنهایی جوابگو نیست و باید تقاضا را تحریک کنیم، پس تصمیم گرفتیم این طرح را از صاحبان معادن تا اصناف را شامل شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه این طرح با استقبال مواجه شد و هفته گذشته دو بانک بزرگ که در رده های ما هستند تصمیم گرفتند که این طرح را توسعه دهند به طوری که از هفته‌های آینده با همکاری سه بانک این طرح ادامه پیدا خواهد کرد ضمن آنکه کارت های اعتباری که به خانواده ها تعلق می‌گیرد گسترش پیدا خواهد کرد.

صیدی با اشاره به خدمات ارزی بانک صادرات گفت: ما بیشترین شبکه خارجی را داریم و با وجود تحریم‌ها اکثر فعالیت‌ها را با ارزهای رایج آغاز کردیم و ارز صادرکنندگان را مدیریت و ارز واردکنندگان را تامین خواهیم کرد.

صیدی تصریح کرد: با توجه به اینکه نیاز به سرمایه در گردش و طرح‌های توسعه‌ای سه برابر شده ما نیز وضعیت اعتبارات خود را به همین مقدار افزایش دادیم و سعی کردیم با کمترین اثر گذاری بر افزایش پایه پولی این حرکت رو به جلو را آغاز کنیم که بر همین اساس تفاهم‌نامه‌ای با اتاق بازرگانی امروز به امضا می‌رسد.

مدیر عامل بانک صادرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر