کد خبر: 785858 A

مدیرعامل ساپکو بیان کرد:

مدیرعامل ساپکو بیان کرد: ما همان زمان می‌توانستیم با ۴۰ درصد خودکفایی تولید را محقق کنیم اما اکنون به ۶۱ درصد رسیدیم و طی چند ماه آینده به ۸۰ درصد خواهیم رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا در مراسم تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ مدیرعامل ساپکو اظهار داشت: این خودرو در دو مدل ال ایکس LX و ELX تولید خواهد شد که موتور EC۵ بر روی آن نصب خواهد شد این موتور با خودکفایی ۸۰ درصدی تولید خواهد شد و در نوع LX گیربکس دستی و در نوع ELX گیربکس اتومات نصب خواهد شد.

منصوره منصوری ادامه داد: این خودرو مطابق با استانداردهای ۸۵ گانه و استاندارد یورو پنج است و بعد از پلاتفرم‌های پژو ۲۰۶ ، پژو ۴۰۵، سمند و دنا اکنون برای ۳۰۱ پلتفرم طراحی شده است.

وی ادامه داد: برای این پروژه ۶۶ میلیون یورو و ۲۸۰ میلیارد ریال در حوزه قطعات و ۳۸ میلیون یورو نیز در سالن بدنه‌سازی هزینه شده است.

وی با اشاره به ترک پژو در سال گذشته گفت: ما همان زمان می‌توانستیم با ۴۰ درصد خودکفایی تولید را محقق کنیم اما اکنون به ۶۱ درصد رسیدیم و طی چند ماه آینده به ۸۰ درصد خواهیم رسید. ما امسال ۴ هزار دستگاه پژو ۳۰۱ تولید خواهیم کرد که این رقم در سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

مدیر عامل ساپکو با اشاره به همکاری قطعه‌سازان برای تولید این خودرو گفت: برای این پروژه ۱۹۸ سازنده مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت با ۹۶ قطعه‌ساز قرارداد منعقد شد که با در نظر گرفتن شرکت‌های همکار، در مجموع ۳۰۰ سازنده درگیر این پروژه خواهند بود. ما می‌توانیم از تکنولوژی این خودرو برای کاهش وزن و راحتی سفر در سایر خودروها نیز استفاده کنیم.

استاندارد پژو خودرو کاهش وزن یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر