کد خبر: 785782 A

مدیر عامل ایزوایکو به ایلنا اعلام کرد:

مدیر عامل ایزوایکو از تعمیرات بزرگترین نفتکش ایران توسط متخصصان داخلی خبر داد و گفت: برنامه این است که ظرف یک هفته آینده کار تعمیر به اتمام برسد.

حمید رضائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، از تعمیرات بزرگترین نفتکش ایران توسط متخصصان داخلی خبر داد و گفت: کشتی سازی ایزوایکو پس از 8 سال کار مطالعاتی برنامه مشخصی را برای ارتقای سطح تعمیرات در  کشور در دستور کار خود قرار داد و خوشبختانه از سال 96 وارد فاز تعمیرات شناورهای بزرگ شد.

وی با اشاره به نفتکش در حال تعمیر افزود: نفتکشی که امروز در حل تعمیر است در نوع خود یک کشتی با تکنولوژی بسیار بالا و هایتک است، ساخت کره جنوبی، تحت کلاس ایتالیا و متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران است. بزرگترین تانکر نفتی کشور و چهارمین کشتی بزرگ دنیا از نظر سایز و حجم است. این نفتکش 333 متر طول و 60 متر عرض دارد، ارتفاع عرشه آن 30.5 متر و به اندازه یک ساختمان 10 طبقه است.

مدیر عامل ایزوایکو تصریح کرد: در یک برنامه زمان‌بندی 22 روزه کار تعمیرات را آغاز کردیم، اکنون کار خوب پیش می‌رود. برنامه این است که ظرف یک هفته آینده کار تعمیر به اتمام برسد.

وی اظهار داشت: تعمیرات این ابرکشتی اولین تعمیر در این کلاس است. قبلا تعمیرات نفتکش‌های ایرانی توسط شرکت سازنده یا دیگر کشورها انجام می‌شد، اما اکنون ما در یک رقابت و مناقصه بین‌المللی با حضور شرکت‌هایی از عمان، امارات و شرکت‌های صاحبنام منطقه پروژه را برنده شدیم.

رضائیان خاطرنشان کرد: وقتی به پروژه به شکل EPC نگاه می‌کنیم با توجه به اینکه بخش C و نیروی انسانی، ایرانی است، به طور قطع هزینه تعمیرات بسیار کمتر از کشورهای خارجی خواهد بود. کشورهای منطقه کار تعمیر را در قبال دلار و یورو انجام می‌دهند، ولی در حال حاضر دانش مهندسی کشتی در کشور ما نهادینه شده و سناریوهای مربوط به تعمیر نفتکش‌هایی در این سطح در داخل کشور بسیار اقتصادی‌تر است.

ایران عمان کشتی امارات نفتکش تعمیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر