کد خبر: 785240 A

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در سه ماه نخست امسال با بازگشت 130 واحد صنعتی به چرخه تولید 9 هزار فرصت شغلی پایدار شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محسن صالحی‌نیا در همایش صنعتگران شهرستان سبزوار اظهار داشت: در قالب تبصره 18 لایحه بودجه برای رونق تولید 100 هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی و 100 هزار میلیارد ریال از منابع داخلی بانک‌ها به واحدهای کوچک و متوسط تولیدی پرداخت می‌شود.

وی افزود: این تسهیلات در سه محور سرمایه در گردش، نوسازی صنایع و طرح‌های دارای پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد پرداخت خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: واحدهای تولیدی در این سه محور بر مبنای ظرفیت‌ها با ثبت درخواست در سامانه بهین یاب و تأیید در کارگروه تسهیل مراکز استان‌ها برای پرداخت به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

صالحی‌نیا با اشاره به این‌که 400 ناحیه صنعتی در کشور درحال فعالیت است و امسال نیز 35 ناحیه به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: توسعه نواحی صنعتی بر حسب ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مناطق با توجه به رشد سرمایه‌ گذاری و تقاضاها صورت می‌گیرد.

وی یادآور شد: حدود 11 هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور راکد و نیمه فعال است که احیاء 2 هزار واحد در دستور کار قرار دارد و در سه ماه نخست امسال با بازگشت 130 واحد به چرخه تولید، 9 هزار فرصت شغلی پایدار شده است.

یک نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: زیرساخت‌های توسعه صنعتی و تولید با همت مسئولان در شهرستان سبزوار فراهم شده و باید از سرمایه گذاران بومی برای احداث واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان دعوت شود.

رمضانعلی سبحانی‌فر با تأکید بر لزوم تقویت بخش بازرگانی شهرستان سبزوار افزود: مجوز استقرار اداره گمرک در سبزوار از سوی رئیس کل گمرک کشور صادر شده و پس از تهیه مکان این واحد تابستان امسال مستقر می‌شود.

وی اضافه کرد: برای تقویت بخش بازرگانی سبزوار، راه اندازی اتاق بازرگانی این شهرستان ضروری است و با ایجاد آن، ارتباط مؤثری با کشورهای دیگر برقرار و زمینه‌های صادرات انواع تولیدات و محصولات شهرستان فراهم می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین زیرساخت‌های ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سبزوار شامل آب، برق و دیوارکشی درحال انجام است.

دیگر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به رشد صنعت در این شهرستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون، 38 جواز تأسیس صنعتی با سرمایه ثابت 814 میلیارد ریال در این شهرستان صادر شده است.

حسین مقصودی افزود: سال گذشته نیز 16 معدن با سرمایه گذاری 84 میلیارد ریال و اشتغال 97 نفر در این شهرستان فعال شده است.

ایران صنایع کوچک گمرک وزیر صنعت معدن و تجارت واحد صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر