کد خبر: 785129 A

با اعلام شهریاری؛

مدیر دفتر بهره برداری از تأسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای استان تهران گفت: فردا دبی خروجی ۷۰ متر مکعب بر ثانیه بالاترین سطح خود خواهد بود.

به گزارش ایلنا، محمد شهریاری درباره جدیدترین شرایط سد لتیان اظهار داشت: فردا خروجی سد لتیان به ۷۰ متر مکعب بالاترین سطح خود خواهد رسید. بر اساس دستورالعمل‌های بهره‌برداری با عنوان بهره برداری بهینه و مدیریت مخزن هر ساله بعد از کاهش ورودی‌ها و آبگیری مخازن که تراز ظرفیت به حداکثر می‌رسد عمل فلشینگ و باز کردن دریچه‌های تحتانی در برنامه قرار می‌گیرد.

وی درباره باز شدن دریچه‌های تحتانی سد لتیان بیان داشت: با توجه به کاهش شدن ورودی‌های سد طبق برنامه ریزی انجام شده دریچه تخلیه تحتانی باز و رسوب های ریز دانه ای که پشت جسم سد جمع شده تخلیه می شود.

 مدیر دفتر بهره‌برداری از تاسیسات آبی و برقابی در همین رابطه ادامه داد: با عمل فلشینگ و باز شدن دریچه‌ها بخش عمده ریزدانه‌ها تخلیه و عمر مفید سد افزایش می‌یابد. همچنین از دریچه‌ها در ترازهای پایین‌تر هم بتوانیم بهره‌برداری لازم را داشته باشیم.

 وی حجم آب ذخیره شده در مخزن سد لتیان را ۶۹ میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت این مقدار نسبت به۶۲ میلیون مترمکعب سال‌گذشته ۷ میلیون بهتر شده و فردا دبی خروجی طبق برنامه‌ریزی ۷۰ متر مکعب بر ثانیه خواهد بود.

 شهریاری درباره شرایط مسیل‌ها و رودخانه‌ها خاطرنشان کرد: این هشدارها به همه هموطنان داده می‌شود تا از اتراق و نزدیک‌شدن به رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کرده و برای تفریح اقامت و شناکردن به مکان‌های ایمن مراجعه کنند.

سد لتیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر