کد خبر: 784795 A

طوفان در خلیج مکزیک، امیدواری به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، افزایش سهام وال استریت و کاهش ارزش دلار، تحولاتی هستند که همگی بر یکدیگر تاثیر گذاشته‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، پس از دریافت نشانه‌هایی از فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره و امیدواری سرمایه‌گذاران، وال استریت با رشد شاخص روبه‌رو بود. در همین حال دلار با کاهش ارزش مواجه شد و قیمت نفت نیز در پی طوفان خلیج مکزیک افزایش یافت.

شاخص «داو جونز» با ۲۴۳ واحد افزایش به  ۲۷ هزار و ۳۳۲ واحد رسید. شاخص «اس اند پی» با ۱۳ واحد افزایش به رقم سه هزار و ۱۳ واحد رسید. «نزدک» نیز با ۴۸ واحد افزایش به رقم هشت هزار و ۲۴۴ واحد دست پیدا کرد.

دلار نیز برای سومین روز با کاهش رو به‌رو بود به طوری که این اسکناس سبز رنگ در برابر شش ارز اصلی دیگر به میزان ۲۳ صدم درصد نزول پیدا کرد. در همین حال، ین ژاپن نیز در برابر دلار با افزایش ۵۹ صدم درصدی همراه شد.

از طرف دیگر، به دلیل وقوع طوفان استوایی در خلیج مکزیک و به نصف رسیدن تولید نفت آمریکا در این خلیج قیمت نفت همچنان با رشد مواجه است.

نفت خام آمریکا با یک سنت افزایش به ۶۰ دلار و ۲۱ سنت رسید. نفت برنت نیز با ۲۰ سنت افزایش به رقم ۶۶ دلار و ۷۲ سنت به ازای هر بشکه دست پیدا کرد.

قیمت طلا نیز با هشت صدم درصد افزایش به هزار و ۴۱۴ دلار به ازای هر اونس رسید.

 

 

 

وال استریت قیمت دلار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر