کد خبر: 783085 A

بانک مرکزی اعلام کرد:

با اعلام بانک مرکزی و براساس آمار ماهانه صادرات و واردات گمرکات کشوری در سال ۹۷ در مجموع ۱۰۷ هزار و ۷۴۷ هزار تن کالا صادر و ۳۲ هزار و ۴۶ هزار تن کالا وارد شده است.

به گزارش ایلنا، براساس اعلام بانک مرکزی طبق آمار ماهانه صادرات و واردات گمرکات کشوری، بدون احتساب میعانات گازی در سال ۹۷ در مجموع به میزان ۳۲ هزار و ۴۶ هزار تن کالا به ارزش ۴۲ هزار و ۶۱۲ میلیون دلار وارد کشور شده است.

طبق آمار موجود بیشترین میزان واردات در سال گذشته در اردیبهشت‌ماه به میزان ۳ هزار و ۷۳۱ هزار تن و به ارزش ۴ هزار و ۸۳۲ میلیون دلار گزارش شده که این رقم برای کمترین حجم واردات طی فروردین ماه به میزان ۱ هزار و ۹۳۳ هزار تن و به ارزش ۲ هزار و ۵۲۹ میلیون دلار ثبت شده است.

در بخش صادرات نیز طبق گزارش‌های واصله در مجموع به میزان ۱۰۷ هزار و ۷۴۷ هزار تن کالا به ارزش ۳۹ هزار و ۳۷۵ میلیون دلار در سال گذشته کالا صادر شده است.

در حوزه صادرات بیشترین میزان صادرات در آذرماه به حجم ۱۱ هزار و ۶۷۱ هزار تن و به ارزش ۳ هزار و ۳۹۱ میلیون دلار و کمترین میزان آن در فروردین‌ماه سال ۱۳۹۷ و به حجم ۷ هزار و ۱۲۶ هزار تومان و به ارزش ۲ هزار و ۶۸۴ میلیون دلار گزارش شده است.

صادرات

 

 

بانک مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر