کد خبر: 782572 A

گزینه‌های مختلفی برای تصدی صندوق بین‌المللی پول در نظر گرفته شده است. رئیس این بانک به صورت سنتی فردی از اتحادیه اروپا خواهد بود.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، صندوق بین‌المللی پول ارگانی است که پس از جنگ جهانی دوم برای ارتقای سطح اقتصادی کشور ها و افزایش امنیت مبادله شکل گرفت و هم اکنون ۱۸۹ عضو دارد.

یکی از وظایف این صندوق اعطای وام به کشورهای عضو برای ارتقای سطح اقتصادی خود است. این وام شرایطی دارد که شامل از بین بردن موانع اقتصادی آن کشور، گسترش خصوصی‌سازی و مقررات‌زدایی صنایع خصوصی است.

یک رئیس خوب برای صندوق بین‌المللی پول کیست؟

«کریستین لاگارد» رئیس کنونی این صندوق و رئیس آینده بانک مرکزی اروپا به عنوان فردی که دیپلماسی قوی در بین کشور‌های عضو ایجاد کرد، شناخته می‌شود. وی همینطور ارتباط خوبی با رسانه‌ها برای ایجاد بازخورد اقتصادی اهدافش در نظر گرفته بود.

 گزینه بعدی ریاست که خواهد بود؟

مطابق یک قانون نانوشته رئیس بانک جهانی از ایالات متحده آمریکا است و رئیس صندوق بین‌المللی پول از اروپا برگزیده می‌شود. یکی از گزینه‌های این صندوق «استفان اینگو» از سوئد و «ارکی لیکانن» از فنلاند است. یکی دیگر از گزینه ها «جنز ویدمان» ۵۱ ساله رئیس «بوندس بانک» است که از طرف آلمان حمایت می شود. یک گزینه که از انگلیس مطرح می شود «مارک کارنی» رئیس «بانک آو انگلند» است.

گزینه دیگر این پست یک زن است. «مینوش شفیق» جوان‌ترین معاون بانک جهانی است. وی در مصر متولد شده است و معاون بانک انگلیس و همینطور صندوق بین المللی پول نیز بوده است.

به طور کلی هر فردی که تصدی این پست را بر عهده بگیرد، با شرایط دشواری رو‌به‌رو است. جنگ اقتصادی، سیاست‌های انبساطی چین و اختلاف طبقاتی گسترده در جهان.

صندوق بین المللی پول2

صندوق بین المللی پول3

 

صندوق بین المللی پول4

اتحادیه اروپا صندوق بین المللی پول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر