کد خبر: 782516 A

فرشاد مقیمی عنوان کرد:

نشست بررسی رفع موانع پیش‌روی رونق تولید و فضای کسب و کار در شرایط تحریم با حضور نمایندگانی از معاونت اقتصادی ریاست‌جمهوری، سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیران و مشاوران معاونت امور صنایع برگزار شد.

به گزارش ایلنا، فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن وتجارت در حاشیه این نشست تخصصی با اشاره به شناسایی مهمترین مشکلات و چالش‌های پیش روی صنعتگران خواستار تسهیل برخی فرآیندها برای بهبود فضای کسب و کار در کشور شد و گفت: فضای صنعتی کشور با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده با شرایط خاصی روبه‌رو است و صیانت از تولید باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی‌ با تاکید برضرورت تسریع در اصلاح برخی از قوانین و مقررات در سطح کلان کشور خاطرنشان کرد: برخی از موضوعاتی که اغلب صنعتگران با آن دست به گریبان هستند با محوریت طرح در ستاد اقتصادی دولت احصا و مقررشده با حضور نمایندگانی از نهادها و دستگاه‌های اجرایی در این ستاد راهکارهای تسهیل فرایند تولید به‌ویژه ورود مواد اولیه مورد نیاز به کشور، مورد بررسی قرار گیرد.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت ستاد اقتصادی دولت با هدف تحقق اهداف رونق تولید در کشور و ایجاد بستری برای تسریع در هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های اجرایی، بررسی چالش‌های پیش روی فضای کسب وکار را به صورت ویژه در دستور کار قرار داده است.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت اظهار امیدواری کرد: با بررسی مهمترین چالش‌های پیش روی تولید در سطح کلان در این ستاد بخش عمده‌ای از مشکلات صنعتگران مرتفع شود.

مقیمی ضرورت اصلاح قوانین و مقررات برای تسهیل انتقال ارز، رفع تعهدات ارزی، تسهیل فرآیند توسعه صادرات و... را از جمله موضوعات پیشنهادی در این ستاد عنوان کرد و افزود: از تشکل های تخصصی و صنعتگران می خواهیم مهمترین چالش‌ها و موانع پیش روی تولید که منجر به بروز مشکلاتی در فرایند تولید ، بهبود فضای کسب وکار و افزایش ریسک سرمایه‌گذاری در کشور شده را در اسرع‌وقت به معاونت امور صنایع اعلام کنند.

 

سازمان برنامه و بودجه کشور فرشاد مقیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر