کد خبر: 781510 A

بورس های آسیایی در انتظار انتشار آمار اشتغال آمریکا و همینطور انتظار برای تصمیم‌گیری در زمینه نرخ بهره توسط فدرال رزرو تغییرات چندانی را شاهد نبود.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بورس‌های آسیایی صبح امروز -جمعه- در پی انتظار سرمایه‌گذاران برای انتشار آمار اشتغال آمریکا و همینطور نتیجه گیری فدرال رزرو در مورد امکان کاهش نرخ بهره با سکوت معناداری همراه بود.

بورس شانگهای با ۱۹ صدم درصد افزایش به میزان سه هزار و ۱۱ واحد رسید در حالی که «شنژن» با هشت دهم درصد افزایش به میزان ۹ هزار و ۴۴۳ واحد رسید. بورس «هانگ سنگ» هنگ کنگ نیز با ۱۳ صدم درصد کاهش در ساعت پایان مبادله خود روبه‌رو بود.

«نیفتی» هند نیز با کاهش روبه‌رو بود. این در حالی ست که «نیرمالا سیتهارامان» وزیر اقتصاد هند گفت: «هند نیاز دارد که بر روی اقتصاد مجازی، زیرساخت‌ها و بنگاه های اقتصادی متوسط مقیاس سرمایه‌گذاری کند تا در چند سال آینده به اقتصاد پنج تریلیون دلاری تبدیل شود.»

نیکی ژاپن نیز دو دهم درصد افزایش داشت در حالیکه کوسپی کره‌جنوبی افزایش جزئی داشت. این افزایش در حالی رخ داد که سهام سامسونگ در پی خبر کاهش سود نسبت به سال گذشته با ۷۶ صدم درصد کاهش ارزش رو‌به‌رو بود.

Screenshot_2019-07-05 Asia stocks subdued as investors look ahead to jobs report stateside

بورس های آسیایی سهام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر