کد خبر: 781024 A

بیمه مرکزی اعلام کرد:

آخرین وضعیت پرداخت خسارت‌های مربوط به سیل روزهای پایانی سال ۹۷ و اوایل فروردین ۹۸ استان‌های کشور در جلسه‌ای با حضور رییس کل بیمه مرکزی و مدیران عامل شرکت های بیمه مرتبط بررسی شد.

به گزارش ایلنا، در این جلسه که معاونان نظارت و اتکایی و مدیرکل نظارت بر بیمه‌های غیر زندگی  بیمه مرکزی نیز حضور داشتند، اعلام شد تا تاریخ ۱۰ تیرماه تعداد ۹۲ هزار و ۳۳۳ فقره خسارت به ۲۲ شرکت بیمه‌گر در حادثه سیل اعلام شده که از این تعداد ۶۹هزار و ۵۵۰ مورد کارشناسی و ارزیابی شده است.

براساس این گزارش تاکنون ۹۴۵ میلیارد و ۳۹۳ میلیون و ۶۹۳هزار و ۸۱۵ ریال به بیمه‌گذاران پرداخت شده، این در حالی است که مبلغ خسارت توسط شرکت‌ها بیش از یک‌هزار و ۹۴۲میلیارد ریال برآورد شده است.

در این جلسه اعلام شد که ۵۲ درصد خسارت‌ها از نظر تعداد به شرکت بیمه تجارت نو، ۱۹ درصد شرکت بیمه میهن، ۱۴ درصد کوثر، ۶ درصد آرمان و ۹ درصد به سایر شرکت‌ها تعلق دارد.

سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه با گذشت بیش از سه ماه از وقوع سیل باید موضوع سیل از نظر شرکت‌های بیمه خاتمه یافته تلقی شود، گفت: مطابق گزارش‌ها باید در پرداخت خسارت‌ها به مردم سرعت بیشتری داشته باشیم.

وی اضافه کرد: با توجه به گستردگی حادثه، خدمت‌رسانی باید به‌طور ویژه و سریع صورت پذیرد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بحث تمام پرداخت‌ها به‌طور رسمی به اتمام برسد.

رییس شورای عالی بیمه با ابراز خرسندی از پرداخت بیش از ۹۰ درصدی  خسارت‌های ناشی از سیل به واحدهای مسکونی دارای بیمه نامه آتش‌سوزی، ابراز امیدواری کرد که الباقی خسارت‌ها که عمدتا در سایر رشته‌ها مانند مهندسی و مسئولیت بوده نیز با سرعت بیشتری پرداخت شود چراکه پرداخت خسارت‌ها وظیفه‌ای است که بر عهده ما گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: در بحث فعالیت ارزیابان خسارت درباره حادثه‌های بزرگی مانند سیل اخیر باید نظارت بیشتری صورت گیرد تا خسارت بیمه‌گذاران، واقعی ارزیابی شود.

سلیمانی در پایان با اظهار امیدواری نسبت به پرداخت صددرصدی خسارت‌های وارد شده به مالکان واحدهای مسکونی در روزهای آتی، گفت: شرکت‌های بیمه موظفند خسارت‌های اعلامی مرتبط با رشته‌های  مهندسی و مسئولیت را پس از ارزیابی‌های فنی و با رعایت موازین قانونی پرداخت کنند.

در این جلسه مدیران عامل و نماینده‌های شرکت‌های بیمه ایران، آرمان، آسیا، تجارت نو، دانا، پارسیان، معلم و کوثر گزارش آخرین وضعیت پرداخت خسارت‌ها به بیمه‌گذاران خود را تشریح کردند.

سیل بیمه مرکزی سیل زدگان مناطق سیل زده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر