کد خبر: 780526 A

رضا رحمانی تاکید کرد:

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر تعمیق ساخت داخل و توجه به صادرات در حوزه لوله‌های فولادی و پوشش خطوط انتقال تأکید کرد.

به گزارش ایلنا، رضا رحمانی در جلسه با اعضای انجمن تولیدکنندگان لوله‌های فولادی و پوشش خطوط انتقال خواستار آن شد تا این انجمن موضوع ساخت داخل را با جدیت دنبال کرده و روی سایت خود برای داخلی‌سازی قطعات مورد نیاز فراخوان دهد و اطلاع‌رسانی کند.

وی با بیان اینکه کنار بخش‌خصوصی هستیم، اظهارداشت: انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی با شرط قبول مسئولیت و تعهد بر مسئولیت‌پذیری، کارهای مربوط به حوزه خود را پیش ببرند و اختیارات لازم نیز به آنها در این موضوع داده می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تأکید بر ضرورت توجه به نقش انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی در پیشبرد امور، افزود: مبنا را بر اعتماد به انجمن‌ها قرار داده‌ایم. البته خود این تشکل‌ها نیز باید خودکنترلی را از درون خود آغاز کنند.

رحمانی با بیان اینکه برخی مشکلات فراروی اعضای انجمن با تصمیم‌گیری درون سازمانی مرتفع خواهد شد، گفت: برخی مشکلات نیز به دستگاه‌های خارج از وزارت‌صنعت مربوط می‌شود که پس از جمع‌بندی، پیگیری‌های لازم برای آنها انجام خواهد شد.

همچنین در این جلسه موضوع تامین مواد اولیه، صادرات و چگونگی همکاری‌های تهاتری برای دریافت بدهی‌های تولیدکنندگان لوله‌های فولادی و پوشش خطوط انتقال مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

رحمانی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بر توجه به حقوق و معیشت کارگران برای تحقق رونق تولید تأکید کرد و گفت: کارگران نقش محوری در رونق تولید دارند و باید به موضوع معیشت آنها بخصوص در این شرایط خاص توجه کنیم.

وی حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال و متعاقب آن رونق تولید را یکی از اولویت‌های امسال دانست و بیان کرد: کارگران در خط مقدم عرصه تولید مشغول تلاش و نقش‌آفرینی هستند و توجه به وضعیت حقوقی و معیشتی این قشر زحمتکش وظیفه ما است.

برپایه این گزارش، در این جلسه راهکارهای پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به کارفرمایان بنگاه‌های اقتصادی برای پرداخت حقوق معوقه کارگران و فعال شدن واحدهای تولیدی آنها مورد بررسی قرار گرفت.

وزارت صنعت، معدن و تجارت انجمن تولیدکنندگان لوله‌های فولادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر